Ciasno na rehabilitacji
Założona przez gminę Milejów przychodnia działa od 1 stycznia 2020 r. W tej chwili z jej usług korzysta około 1500 pacjentów.
Budynek ośrodka zdrowia ma dwie kondygnacje, jednak mimo rosnącej liczby pacjentów piętro wciąż stoi puste. Powód? Brak windy i przepisy, które nie pozwalają nowo powstałym przychodniom prowadzić działalności powyżej parteru, gdy nie mają osobowego dźwigu.
Z tego właśnie powodu m. in. rehabilitacja gnieździ się w malutkim pomieszczeniu. Jakoś ledwo zmieściło się w nim urządzenie do pola magnetycznego, łóżko dla pacjentów, którym wykonywane są masaże ręczne czy zabieg fali uderzeniowych.
Jednak już w niedługim czasie górę uda się uwolnić, bo właśnie ruszył remont budynku z uwzględnieniem budowy windy.
Dach przestanie przeciekać
Wszystko dzięki wygranym przez gminę Milejów konkursie "Rosnąca odporność". Przypomnijmy, że w trakcie jego trwania (od 1 sierpnia do 31 października 2021 r.) to właśnie ta gmina była powiatowym prymusem, jeśli chodzi o liczbę wykonanych szczepień przeciw Covid-19.
W akcję szczepień włączyły się dwa milejowskie ośrodki: jeden prywatny, drugi prowadzony przez gminę.
Dzięki temu budżet Milejowa zasilił 1 mln zł nagrody. I właśnie ten wygrany milion wójt postanowił przeznaczyć na remont Gminnego Ośrodka Zdrowia w Milejowie.
Przetarg na inwestycje wygrała lubelska firma Miron-Bud Mirosława Szabata, która wykona prace za 1,549 mln zł. Zatem do rządowego miliona gmina będzie musiała dorzucić pozostałą kwotę z własnego budżetu.
Robotnicy już weszli na plac budowy, zaczynając od fundamentów. Dzięki generalnemu remontowi skończy się problem m.in. z przeciekającym dachem, a dzięki dociepleniu budynek będzie tańszy w utrzymaniu. Po remoncie budynek będzie w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.
Co będzie na górze?
Przebudowa przychodni oprócz budowy windy obejmuje m.in. wymianę okien i dachu, przebudowę strefy wejściowej (rozbiórkę schodów wejściowych i pochylni, powiększenie wiatrołapu, dobudowę nowych schodów), docieplenie ścian zewnętrznych i poddasza oraz prace związane z instalacją elektryczną i sanitarną.
- Prace remontowe nie wpływają i nie będą wpływały na działalność naszego ośrodka. Zaczęły się z tyłu budynku, a gdy przeniosą się na przód, wtedy pacjenci będą mogli korzystać z innego wejścia – mówi Monika Bondarenko, kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia w Milejowie.
- Dzięki windzie będziemy mogli przenieść gabinety specjalistyczne i rehabilitację na górę – dodaje.
Wykonawca ma cztery miesiące na zakończenie prac od dnia podpisania umowy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.