Młody zapaśnik Iskry Spiczyn wicemistrzem Polski

Młody zapaśnik Iskry Spiczyn wicemistrzem Polski - Zdjęcie główne

Oskar Żukowski i trener Tomasz Żuraw

Informacje łęczyńskie Oskar Żukowski zdobył srebrny medal kategorii 45 kg i tym samym został wicemistrzem Polski.

Ten tytuł zawodnik ze Spiczyna zdobył na finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Zawody odbyły się w dniach 6-8 maja.

Oskar w bardzo zdecydowany sposób, przed czasem i bez straty punktu, wygrał walkę ćwierćfinałową i półfinałową.

Dopiero w finale uległ zawodnikowi Grunwaldu Poznań, przy wyniku 2:2 (w przypadku remisu wygrywa ten, kto zdobył ostatni punkt techniczny).

To kolejny sukces Oskara Żukowskiego, który już od trzech lat zdobywa medale na mistrzostwach i pucharach Polski.

Zawodnik Iskry Spiczyn jest członkiem kadry narodowej kadetów w zapasach w stylu wolnym i posiada pierwszą klasę sportową.

Razem z trenerem Tomaszem Żurawiem mają przed sobą w tym roku jeszcze wiele wyzwań sportowych. Są to m. in. udział w turnieju na Słowacji i w Ogólnopolskim Turnieju U15 – który jest eliminacją zawodników 15 letnich do Mistrzostw Europy w tej grupie  wiekowej.