Reklama

Reklama

Nowa miejscowość w gminie Ludwin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Nowa miejscowość w gminie Ludwin - Zdjęcie główne

foto Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Godziembów - tak od lat nazywana jest jedna z części miejscowości Grądy. Wkrótce na nowo stanie się oddzielną wsią z własnym sołtysem.

Reklama

Na jednej z grudniowych sesji radni podjęli uchwałę, dzięki której do statutu gminy Ludwin wpisano 22. sołectwo - Godziembów.

Miejscowość nigdy nie zniknęła z map i można bez problemu trafić do niej z nawigacją. Jednak na początku lat dwutysięcznych została włączona do sołectwa Grądy.

- Jak państwo wiecie na tę część Grądów zawsze mówiono Godziembów, więc tradycji stanie się zadość, gdy tę uchwałę podejmiemy - mówił na sesji przewodniczący Rady Gminy Ludwin, Wojciech Szymański.

I uchwała przeszła jednogłośnie.

O wydzielenie nowego sołectwa wnioskowali sami mieszkańcy Godziembowa. Było to tematem zebrań wiejskich z udziałem wójta gminy Ludwin, Andrzeja Chabrosa.

Władze gminy przychyliły się do wniosku mieszkańców i już na następnej sesji radni będą głosowali nad uchwałą w sprawie konsultacji społecznych dotyczących nadania statutu tej miejscowości.

Potem odbędą się wybory sołtysa Godziembowa. Miejscowość zostanie oznakowana i zostanie w niej zmieniona numeracja domów.

Procedurę przywracania wsi znacznie ułatwiło to, że nie zniknęła ona z wykazu urzędowych nazw miejscowości obwieszczanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy