Reklama

Reklama

Nowy pełnomocnik PiS w powiecie łęczyńskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowy pełnomocnik PiS w powiecie łęczyńskim - Zdjęcie główne

Piotr Winiarski ma 55 lat. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Łęcznej, a zawodowo wojewódzkim inspektorem transportu drogowego. Ukończył prawo i administrację, a także politologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1999-2014 był radnym powiatu łęczyńskiego, w pierwszej kadencji (1999-2003) pełnił funkcję wicestarosty, a w drugiej (2003-2007) starosty powiatu łęczyńskiego. W latach 2015-2018 był radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Starosta Krzysztof Niewiadomski, który "zasłynął" fikcyjnym zameldowaniem kandydata do Rady Powiatu może już nie mieć wpływu na listy PiS w wyborach samorządowych, bo właśnie stracił stanowisko pełnomocnika partii rządzącej w powiecie łęczyńskim.

Reklama

Niewiadomskiego zastąpił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łęcznej Piotr Winiarski i  jest to m. in. pokłosie zmian w strukturach wojewódzkich partii.

W czerwcu ubiegłego roku Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził nowych pełnomocników okręgowych. W Lubelskiem jest ich sześciu, bo teraz partyjne okręgi dostosowano do tych senackich.

W nowej strukturze powiat łęczyński znalazł się w okręgu nr 15 obejmującym także powiaty: janowski, kraśnicki, lubelski i świdnicki. Pełnomocnikiem tego okręgu został Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Stawiarski nominuje Winiarskiego

Poprzednio partyjne okręgi wzorowane były na sejmowych, dlatego pełnomocników w naszym województwie było dwóch, a powiat łęczyński znajdował się w strukturach kierowanych przez Krzysztofa Michałkiewicza, który jednak w 2019 r. znalazł się poza parlamentem, tracąc przez to swoją pozycję.

Człowiekiem Michałkiewicza jest starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski, który budował struktury PiS w powiecie łęczyńskim i przez wiele lat był pełnomocnikiem tej partii w naszym powiecie. 

Ale od kiedy za nasz powiat nie odpowiada już Michałkiewicz, mówiło się, że Niewiadomski może stracić swoją funkcję.
 
Tym bardziej, że w czasie przygotowań do ostatnich wyborów samorządowych "zasłynął" fikcyjnym zameldowaniem we własnym domu znanego sportowca Arkadiusza Onyszkę, który dzięki temu został radnym powiatu łęczyńskiego. Jego mandat wygasił wojewoda zarządzeniem, które uprawomocniło się w lipcu ub.r. i fikcyjny lokator przestał być radnym.
Teraz przewidywania się sprawdziły i rzeczywiście doszło do zmiany pełnomocnika PiS w powiecie łęczyńskim, co oznacza, że Niewiadomski może już nie mieć wpływu na listy partii w wyborach samorządowych.

Nowym pełnomocnikiem został wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łęcznej, Piotr Winiarski, który nominację od Jarosława Stawiarskiego otrzymał 27 grudnia ub.r.

Jeśli więc już nic się nie zmieni, to Winiarski będzie układał listy PiS do wyborów samorządowych, które odbędą się w kwietniu 2024 r. 

- Bycie członkiem Prawa i Sprawiedliwości wiąże się również z podejmowaniem wyzwań. Największym będzie rozwój struktur partii w naszym powiecie - zapowiada Winiarski.

Opłatek bez Niewiadomskiego

Jedną z osób, które gratulowały Winiarskiemu nowej funkcji był Mirosław Tarkowski, radny powiatowy, usunięty z partii za czasów Niewiadomskiego.

Przypomnijmy że został on usunięty z partii w 2021 r., a był jej członkiem przez 15 lat. Tarkowski nieraz otwarcie krytykował na naszych łamach poczynania Niewiadomskiego, m.in. w sprawie fikcyjnego meldunku Onyszki. Jednak oficjalnym powodem wyrzucenia Tarkowskiego było to, że przystąpił do nowego koła radnych w powiecie o nazwie Porozumienie.

Jak się dowiedzieliśmy, dzisiaj zarówno Winiarski, jak i Tarkowski są otwarci na współpracę.

I jeszcze coś. Pierwszym spotkaniem partyjnym z nowym pełnomocnikiem był opłatek, który odbył się w Puchaczowie. Niewiadomski nie przyjechał.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy