Reklama

Reklama

Ostre spięcie na sesji - mieszkańcy chcą, by dzieci uczyły się w Cycowie, wójt: mają szkołę na miejscu

Opublikowano: pon, 18 paź 2021 16:40
Autor: | Zdjęcie: transmisjaobrad.info, gmina Cyców

Ostre spięcie na sesji - mieszkańcy chcą, by dzieci uczyły się w Cycowie, wójt: mają szkołę na miejscu - Zdjęcie główne

Na sesję Rady Gminy Cyców, 14 października, przyszli mieszkańcy Świerszczowa | foto transmisjaobrad.info, gmina Cyców

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Przyjdą wybory, będziemy pamiętać! - zapowiedzieli mieszkańcy, gdy radni uznali skargę na brak dowozów za bezzasadną.

Reklama

 Podczas sesji Rady Gminy 14 października cycowscy radni uznali petycję w sprawie dowożenia uczniów ze Stawku i Ludwinowa do Zespołu Szkół w Cycowie za bezzasadną. W tej samej sprawie, na sesję, przyszli także rodzice ze Świerszczowa.

Petycję podpisało 11. rodziców, wnoszących o wznowienie dowożenia ich dzieci w br. roku szkolnym. 

Rodzice  

Od kilku lat część dzieci uczy się w ZS w Cycowie. Jak piszą rodzice, przenoszenie ich ze szkoły w Stawku miało związek z ciągłym widmem zamknięcia tamtejszej szkoły, łączeniem zajęć lekcyjnych, słabym zapleczem lokalowym. 

Dalej: "O zaprzestaniu transportu dzieci do szkoły dowiedzieliśmy się po inauguracji roku szkolnego, uczniowie pozostali bez możliwości  powrotu do domu, UG nie poinformował nas o tym wcześniej. W miejscowościach sąsiednich, w których także znajdują się szkoły obwodowe, gmina realizuje dowóz dzieci do ZS w Cycowie. Uważamy, że wykluczenie z takiej możliwości naszych dzieci jest niesprawiedliwe i dyskryminujące. Nie można zabierać, wyrywać dzieci ze środowiska, w którym funkcjonują. Gmina dysponuje środkami niezbędnymi do realizacji dowozu dzieci z terenu gminy. Chcemy, żeby uczniowie ze Stawku i Ludwinowa mieli możliwość kontynuowania nauki w szkole w Cycowie i bezpiecznego dojazdu do niej. Natychmiastowa decyzja wójta o wstrzymaniu dowożenia dzieci z naszych miejscowości spowodowała, że znaleźliśmy się w sytuacji patowej".  

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.