reklama

Połączenie szkoły górniczej z Jagiellończykiem? Jest pierwszy krok

Opublikowano:
Autor:

Połączenie szkoły górniczej z Jagiellończykiem? Jest pierwszy krok - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Informacje łęczyńskiePOWIAT ŁĘCZYŃSKI: Rada Powiatu Łęczyńskiego uruchomiła procedurę zmian w sieci szkół ponadpodstawowych. Podczas sesji 30 grudnia przyjęto uchwały otwierające drogę do połączenia Zespołu Szkół Górniczych z Zespołem Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Ma to przynieść oszczędności rzędu 685 tys. zł rocznie.
reklama

Temat reorganizacji oświaty wybrzmiał na sesji wprost - i to nie tylko w kontekście budżetu oraz uwag Regionalnej Izby Obrachunkowej, ale również w postaci konkretnych uchwał. Starosta Łukasz Reszka zapowiadał, że zarząd jest zobowiązany do działań naprawczych, a jednym z obszarów, w których da się szukać trwałych oszczędności, jest właśnie edukacja.

- Przed państwem trzy ważne uchwały. W toku tego, o czym była mowa przy budżecie czy opinii RIO, zarząd jest zobowiązany wprowadzić działania, które mają naprawić funkcjonowanie samorządu, przede wszystkim związane z oświatą i edukacją - mówił starosta.

Najpierw likwidacja potem połączenie

W praktyce chodzi o powrót do koncepcji, która w powiecie pojawiała się już wcześniej: połączenia Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej z Zespołem Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. Starosta podkreślał, że "Prawo oświatowe" przewiduje konkretną ścieżkę takich zmian, a formalnie połączenie placówek odbywa się poprzez likwidację jednej z nich.

reklama

W sprawie wypowiedział się łęczyński starosta oraz radna Danuta Szychta-Zagwodzka. O tym co powiedzieli przeczytacie w najnowszym numerze "Wspólnoty Łęczyńskiej"

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo