Reklama

Reklama

Powiat łęczyński: Tak za Niewiadomskiego rozrosło się starostwo. Roczny koszt wynagrodzeń wyższy o niemal 3,5 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat łęczyński: Tak za Niewiadomskiego rozrosło się starostwo. Roczny koszt wynagrodzeń wyższy o niemal 3,5 mln zł - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie O tyle więcej starostwo wydaje obecnie na wynagrodzenia i składki ZUS swoich pracowników w porównaniu z czasem, gdy starosta Krzysztof Niewiadomski dopiero przejmował stery w powiecie.

Reklama

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że mieszkaniec Starej Wsi-Kolonii, Kamil Stec zawiadomił Najwyższą Izbę Kontroli po tym, jak radni miejscy przekazali łącznie 200 tys. zł na przebudowę dróg powiatowych. Zdaniem Steca mogło dojść do nieprawidłowości, bo środki mają trafić na inwestycje, które są już realizowane, więc powiat musiał mieć na nie zabezpieczenie finansowe. NIK ma czas do 12 lutego na decyzję, czy podejmie w tej sprawie kontrolę.

- Nie zgadzam się na przekazywanie środków z naszej wspólnej kieszeni do instytucji Starostwa Powiatowego, które to tylko w pierwszym roku działalności zwiększyło zatrudnienie o ponad 20 osób, co kosztuje szacunkowo ponad 600 tys. zł rocznie - komentował Stec.

Postanowiliśmy więc sprawdzić, jaki jest obecny stan zatrudnienia w starostwie i jakie są koszty wynagrodzeń jego urzędników. I okazało się, że dzisiaj wzrost kosztów wynagrodzeń w starostwie jest dużo większy.

Tyle osób zatrudnili

Zacznijmy jednak od tego, że od kiedy Krzysztof Niewiadomski z Prawa i Sprawiedliwości objął rządy w powiecie, w starostwie było 85,5 etatów (stan na 26 listopada 2018 r.).

Od tego czasu liczba pracowników tego urzędu rzeczywiście wzrosła. Stan zatrudnienia w dniu 31 grudnia 2022 r. to bowiem 118 etatów, z czego 11,25 etaty nieobsadzone (wakaty) - odpowiedziało nam starostwo.

Liczba etatów wzrosła zatem od początku kadencji o 32,5 (w tym o 21,25 obsadzonych).

Nie dziwi zatem wzrost 40-procentowy kosztów zatrudnienia. Bo na koniec poprzedniej kadencji, czyli w listopadzie 2018 r. wydatki na wynagrodzenia i składki ZUS wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Łęcznej wynosiły 427.942 zł, a w grudniu 2022 r. - 719.586 zł.

Zatem w porównaniu do poprzednich rządów miesięczne koszty zatrudnienia w starostwie są większe o 291.644 zł.

Rocznie daje to wzrost o niemal 3,5 mln zł.

 Spytaliśmy starostę Krzysztofa Niewiadomskiego, z czego wynika taki wzrost zatrudnienia w jego urzędzie. Czekamy na odpowiedź.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy