Karuzela kadrowa ruszyła
Nie jest niespodzianką, że nowa koalicja rządząca zabrała się za wymianę władz w państwowych spółkach.
30 stycznia w Warszawie odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy państwowej spółki Enea. Decydujący głos ma w niej skarb państwa, który posiada ponad 52 proc. akcji Enei.
W porządku obrad znalazły się zmiany w składzie rady nadzorczej energetycznej spółki. Domaga się ich Borys Budka, minister aktywów państwowych w rządzie Donalda Tuska.
Można się spodziewać, że odświeżona rada nadzorcza nie będzie długo czekać z powołaniem nowego składu zarządu Enei. A nowe władze tej spółki będą mogły z kolei zwołać walne zgromadzenie w Lubelskim Węglu Bogdanka (Enea posiada prawie 65 proc. akcji LWB).
I tu przewidywany scenariusz jest podobny: nowa rada nadzorcza LWB odwoła obecny zarząd lubelskiej kopalni.
Zgodnie z kodeksem spółek handlowych walne zgromadzenie zwołuje się przez ogłoszenie, które powinno być dokonane co najmniej na trzy tygodnie przed terminem walnego zgromadzenia.
Do zmian we władzach LW Bogdanka dojdzie zatem zapewne na przełomie lutego i marca.
(...)
Kto z obecnego zarządu LW Bogdanka zasilał kasę Prawa i Sprawiedliwości?
Kto z rad nadzorczych Enei i LWB jest obecnie nieusuwalny?
Kogo powołał minister aktywów państowych Jacek Sasin?
O TYM PISZEMY W AKTUALNYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA ŁĘCZYŃSKA", DOSTĘPNYM W SKLEPACH I NA E-PRASA.PL
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.