Reklama

Reklama

Przewodniczący "Solidarności" w Bogdance: Nikt nie walczy o stołki, walczymy o uratowanie ściany i przywrócenie wydobycia do normalnego poziomu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przewodniczący "Solidarności" w Bogdance: Nikt nie walczy o stołki, walczymy o uratowanie ściany i przywrócenie wydobycia do normalnego poziomu - Zdjęcie główne

Antoni Pasieczny, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Bogdance

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Antoni Pasieczny, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Bogdance odniósł do zarzutów postawionych przez senatora Polski 2050 Jacka Burego na konferencji prasowej, która odbyła się 11 pażdziernika na terenie kopalni. Poniżej stanowisko Antoniego Pasiecznego:

Reklama

- Odnoszę wrażenie, że Panu Senatorowi zostały przekazane pewne narracje nie koniecznie w dobrej wierze. Z wypowiedzi Pana Burego można odnieść wrażenie, że toczą się w naszej Spółce jakieś wewnętrzne boje o stanowiska. Nic takiego się nie dzieje, oczywiście Zarząd dokonał kilku zmian na kluczowych stanowiskach, do czego ma prawo. Być może osoby, których dotknęły zmiany, bądź ktoś inny przekazał taki zniekształcony obraz Panu Senatorowi. Nasza Firma jest teraz w trudnej sytuacji, wszyscy wiedzą o problemie z unieruchomioną ścianą. Zarząd Spółki postanowił, że rozwiązaniem tego problemu zajmie się zespół, którego pracami pokieruje powołana przez Zarząd osoba. Roztrząsanie, czy ktoś należy, czy należał do tego, czy innego związku zawodowego, jest niepoważne.

Staram się zrozumieć postawę osób, które w taki sposób próbują wpłynąć bądź zablokować potrzebne zmian. Zapewne taki jest powód, próby zmanipulowania Pana Senatora. Nie wiem, jakie przesłanki nimi kierują, ale na pewno nie jest to troska o Spółkę, a o własne partykularne interesy. Opieranie swojej wiedzy na jednostronnym przekazie prowadzi zazwyczaj do błędnej oceny danej sytuacji bądź osoby. Proponuję, aby Pan Senator spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych naszej Spółki. Szczera rozmowa w szerokim gronie pozwoli na pełniejsze poznanie realiów, w jakich funkcjonuje Bogdanka.

Jeszcze raz podkreślam - nikt nie walczy o stołki, walczymy o uratowanie ściany i przywrócenie wydobycia do normalnego poziomu.

Jeśli mówimy o wyborach do RN Grupy ENEA S.A., ze strony pracowników mamy trzy miejsca. W ubiegłej kadencji wystawiono czterech kandydatów w tym 3 osoby wskazane przez związki zawodowe.

W ostatnich wyborach każdy ze związków wystawił swojego przedstawiciela, więc w pierwszej turze było siedmiu kandydatów. Największą liczbę głosów w grupie ENEA otrzymali przedstawiciele Solidarności i weszli w skład RN.

Dla przypomnienia dodam jeszcze, że Konstytucja RP, ta, na którą tak bardzo lubią się powoływać członkowie partii Pana Senatora z Panem Hołownią na czele, daje obywatelom pewne prawa. Fragment tejże Konstytucji;

"Art. 32.

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 59.

1. Zapewnia się wolność zrzeszania się w związkach zawodowych, organizacjach społeczno-zawodowych rolników oraz w organizacjach pracodawców."

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy