Reklama

Reklama

Puchaczów żegna Bronisławę Arciszewską

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Puchaczów żegna Bronisławę Arciszewską - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie W wieku 87 lat, 6 stycznia 2022 roku, zmarła Bronisława Arciszewska, bardzo aktywna i ceniona działaczka społeczna oraz człowiek o wielkim sercu - żegna Zmarłą Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie.

Reklama

- Pani Bronisława przez wiele lat działała na rzecz kultury i lokalnego społeczeństwa - czytamy w poświęconym Bronisławie Arciszewskiej wspomnieniu. - Przez wiele lat sprawowała funkcję radnej Rady Gminy Puchaczów oraz Terenowego Opiekuna Społecznego. Była nieoceniona w szerzeniu i promowaniu kultury, folkloru i tradycji regionalnej, a także postawy aktywnego, bezinteresownego społecznika.

Od roku 1971 była przewodniczącą oraz współzałożycielką Koła Gospodyń Wiejskich w Bogdance. Zawsze gotową na pomoc potrzebującym poprzez szeroką działalność charytatywną. Nieraz służyła mądrą radą w podejmowaniu trudnych decyzji. Była otwarta na nowe wyzwania, potrafiła pozyskiwać przychylność i pomoc władz oraz wielu innych organizacji, sponsorów i osób. 

Potrafiła otwarcie wyrażać swoje opinie, bronić ich i przekonywać do nich innych. 

Za swoją działalność i dokonania została odznaczona najwyższymi państwowymi odznaczeniami: 1 lipca 1977 roku uchwałą Rady Państwa – Brązowym Krzyżem Zasługi, 22 lipca 1984 roku otrzymała Medal 40-lecia Polski Ludowej, 8 maja 1977 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki Rzeczpospolitej Polskiej przyznało odznakę "Zasłużony Działacz Kultury", 26 września 2002 roku Panią Bronisławę uhonorowano odznaką za Zasługi dla Kółek Rolniczych. W 2016 roku - za wieloletnią działalność społeczną na rzecz kultywowania lokalnej tradycji i kultury - otrzymała dyplom uznania od Marszałka Województwa Lubelskiego, Sławomira Sosnowskiego.

W ostatnich kilku latach choroba uniemożliwiła Jej dalszą pracę, a Jej odejście do Pana jest ogromną stratą dla całej społeczności naszego regionu. 

Jednak zawsze pozostanie w naszej pamięci jako uśmiechnięta, odważna i gotowa do nowych wyzwań bardzo aktywna działaczka społeczno-kulturalna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy