Reklama

Reklama

Rusza Oddział Dzienny Psychiatryczny w Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

Rusza Oddział Dzienny Psychiatryczny w Łęcznej - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Pacjenci skorzystają tutaj m. in. z psychoterapii, muzykoterapii czy nawet elementów jogi. Po pięciogodzinnych zajęciach wrócą do domu.

Reklama

Do tej pory w łęczyńskim szpitalu świadczenia w zakresie psychiatrii świadczone były w formie ambulatoryjnej (porady w przychodni) i środowiskowej (wizyty domowe), ale lada dzień ruszy kolejna możliwość leczenia, w której pacjenci będą mogli korzystać z codziennych zajęć.

Przygotowania do przyjmowania pierwszych pacjentów rozpoczął właśnie nowy Oddział Dzienny Psychiatryczny w Łęcznej. Będzie to jedyna taka placówka w powiecie łęczyńskim.

Joga i treningi kulinarne

- Coraz więcej osób doświadcza kryzysu psychicznego, dlatego zależy nam, aby takie osoby miały możliwość korzystania z optymalnych warunków terapii. Nasz oddział będzie organizował specjalne programy terapeutyczne dla osób po epizodzie psychotycznym oraz z objawami lękowo-depresyjnymi. Taki podział jest związany z innymi potrzebami tych grup w zakresie psychoterapii i możliwości aktywizacji – wyjaśnia dr Małgorzata Skórska, lekarz koordynujący pracą Oddziału Dziennego Psychiatrycznego w Łęcznej.
Oprócz specjalistycznej opieki lekarskiej pacjenci oddziału dziennego będą mieli możliwość skorzystania z bardzo szerokiego zakresu oddziaływań takich jak: psychoterapia indywidualna i grupowa (w tym metodą psychodramy), terapia zajęciowa (m. in. rękodzieła artystycznego, arteterapia, biblioterapia, teatroterapia, muzykoterapia), treningi (umiejętności społecznych, kulinarny, funkcji poznawczych, inteligencji emocjonalnej), a także różnego rodzaju technik relaksacyjnych, a nawet elementów jogi.

By wrócić do aktywnego życia

Praca całego zespołu terapeutycznego złożonego z lekarzy, terapeuty zajęciowego, psychologa, psychoterapeuty oraz pielęgniarki będzie nastawiona na towarzyszeniu w procesie zdrowienia pacjenta i jego powrocie do aktywnego życia.
- Mamy nadzieję, ze pierwszy turnus rozpoczniemy 30 stycznia 2023 roku – informuje dr Małgorzata Skórska.

– Będzie on skierowany do osób chorujących na schizofrenię.
Aby być przyjętym na oddział potrzebne jest skierowanie od lekarza psychiatry lub lekarza POZ. Warunkiem przyjęcia jest rozmowa kwalifikacyjna, którą przeprowadzi lekarz
Zajęcia w oddziale prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-13.00. Po ich zakończeniu pacjenci otrzymują ciepły posiłek.

Pobyt w oddziale dziennym trwa do 12 tygodni.

Więcej informacji pod nr. tel.: 817526180.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy