Reklama

Reklama

Są pieniądze dla Górnika, nie ma dla pracownika?

Opublikowano:
Autor:

 Są pieniądze dla Górnika, nie ma dla pracownika? - Zdjęcie główne

Burmistrz Leszek Włodarski (z lewej) z prezesem Górnika Łęczna Piotrem Sadczukiem

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Znalazło się 100 tys. zł dla Górnika, a nie ma dla pracowników administracji i obsługi w gminie Łęczna? Pieniądze zaoszczędzone na dowozach uczniów do szkół, a właściwie na ich niedowożeniu w związku z nauką zdalną, przeznaczono na piłkę nożną zamiast dla pracowników oświaty? Jest na piłkarzy, nie ma np. dla pań woźnych?

Reklama

O powyższe kontrowersje - wyartykułowane także podczas posiedzeń dwóch komisji Rady Miejskiej - pytamy Leszka Włodarskiego, burmistrza Łęcznej.

W budżecie na br. wpisano podwyżkę dla pracowników administracji i obsługi UM. Otrzymali ją od 1 listopada. Dlaczego dopiero teraz i bez wyrównania od stycznia? Z prośbą o wyjaśnienia i stanowisko w tej sprawie zwróciła się do Pana także Komisja Rewizyjna...

- Takie przedstawienie sprawy to spojrzenie na sytuację w bardzo dużym uproszczeniu. Bez uwzględnienia jak trudny i nietypowy jest br. dla finansów jednostek samorządowych. Zapis w budżecie mówi, że te podwyżki planuje się od stycznia i jak wynika z mojej wiedzy, niewiele samorządów nalicza je i wypłaca z początkiem roku. Zaczynają się w trakcie roku kalendarzowego. U nas, z reguły, miało to miejsce w drugim półroczu i dotąd nie wywoływało takich emocji. W roku ub. ta podwyżka również wypłacona była w drugim półroczu. Sądzę, że w tym roku wypłata podwyżek zbiegła się z wykupem przez miasto usługi reklamowej w Górniku Łęczna S.A. Stąd kontrowersje, powstałe na styku interesów dwóch grup społecznych.

(...)

POZOSTAŁO 77 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy