Reklama

Reklama

Szybki awans córki członka zarządu powiatu łęczyńskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szybki awans córki członka zarządu powiatu łęczyńskiego - Zdjęcie główne

Nowa naczelniczka w starostwie jest córką Piotra Rybaka, nieetatowego członka pięcioosobowego zarządu powiatu łęczyńskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Piotr Rybak, który podkreślał, że nie miał wpływu na zatrudnienie swojej córki w starostwie może być z niej dumny. Joanna Puła została właśnie naczelniczką wydziału inwestycji i rozwoju powiatu.

Reklama

W listopadzie 2018 r. jednym z pięciu członków zarządu powiatu łęczyńskiego został Piotr Rybak, który w wyborach samorządowych startował z list komitetu Prawa i Sprawiedliwości. 

A 1 sierpnia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Łęcznej zatrudniono jego córkę, Joannę Pułę na stanowisko podinspektora ds. inwestycji i funduszy zewnętrznych. Zatrudnienie odbyło się bez konkursu, bo córka członka zarządu miała umowę o pracę na zastępstwo.

Piotr Rybak na łamach "Wspólnoty" pytany o zatrudnienie jego córki mówił: - Z nikim na ten temat nie rozmawiałem, nikogo nie prosiłem.

- Że córka członka zarządu pracuje, to jest nepotyzm, tak. Bo nie ma prawa pracować – komentował też na jednej z sesji starosta Krzysztof Niewiadomski (PiS).

A o córce Piotra Rybaka dowiedzieliśmy się, że jest magistrem socjologii. Skończyła także studia podyplomowe z rachunkowości. I przed zatrudnieniem w starostwie miała pięcioletnie doświadczenie pracy (prowadziła działalność gospodarczą).

Dwa lata po zatrudnieniu Joanny Puły na zastępstwo starosta ogłosił konkurs na stanowisko podinspektora ds. zamówień publicznych. Jednym z koniecznych wymagań było minimum dwuletnie doświadczenie zawodowe w jednostkach samorządu terytorialnego. Dzięki pracy w starostwie na zastępstwo Joanna Puła takie doświadczenie już miała i wygrała konkurs.

A teraz awansowała na naczelniczkę wydziału inwestycji i rozwoju powiatu po tym, jak to stanowisko zwolniła Emilia Białek-Pałuch, która od 1 marca pracuje jako zastępca kierownika wydziału prewencji, rehabilitacji i orzecznictwa lekarskiego w lubelskim oddziale KRUS.

Ale to nie koniec zmian na kierowniczych stanowiskach w starostwie.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy