Reklama

Reklama

Tak będzie wyglądało centrum medyczne dla seniorów w Jaszczowie (WIZUALIZACJA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie W Jaszczowie w październiku rozpoczęła się budowa obiektu, w którym powstanie centrum medycznego dla seniorów. Osoby starsze będą miały w nim dostęp do kompleksowej i nowoczesnej opieki medycznej. Wykonawca zadeklarował zakończenie inwestycji w listopadzie przyszłego roku. Jej koszt to 6,8 mln złotych. SPZOZ w Łęcznej realizuje ją z własnych środków.

Reklama

Obiekt powstaje w miejscu dawnego szpitala, w którym leczono pacjentów niemal przez sto lat. Budynek dawnej karczmy został adaptowany na szpital w okresie międzywojennym, później był wielokrotnie remontowany i przebudowywany. Służył pacjentom do 2009 roku, do czasu powstania szpitala w Łęcznej. Teraz w Jaszczowie powstanie obiekt nawiązujący wizualnie pewnymi elementami do architektury poprzednika, ale będzie to funkcjonalny i nowoczesny budynek zaprojektowany tak, by spełniał potrzeby osób starszych.

Na dwóch kondygnacjach o pow. użytkowej ok. 1500 mkw. zaplanowane zostały oddziały specjalne dla seniorów. Uruchomiony będzie zakład opiekuńczo – leczniczy, ośrodek pobytu dziennego i teleopieki. Te ostatnie dwie formy usług powstają z myślą o osobach starszych, samotnych, które są samodzielne, ale będą miały możliwość przebywania w ośrodku w ciągu dnia i korzystania opieki lekarzy, rehabilitacji czy terapii zajęciowej.

- Przypomnę też, że niedługo zakończymy budowę skrzydła w kompleksie szpitalnym, w którym także powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy, oddział geriatrii, oddział medycyny paliatywnej i rehabilitacja, zaoferujemy także szeroki pakiet ambulatoryjnych usług medycznych dla seniorów. Razem te dwie inwestycje stworzą pionierski projekt kompleksowej i specjalistycznej opieki medycznej dedykowanej dla osób starszych - mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej.

źródło i wszystkie zdjęcia: www.spzoz.powiatleczynski.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy