reklama
reklama

Te gminy dostaną maszty z flagą narodową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Te gminy dostaną maszty z flagą narodową - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskieO tym, gdzie staną maszty z flagą narodową zdecydowali sami mieszkańcy, którzy mogli do końca roku głosować na swoje lokalizacje.
reklama

- Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej – zapraszał do kampanii Mateusz Morawiecki. W całej Polsce głosy poparcia oddało niemal 418 tys. osób. 

O sukcesie poszczególnych samorządów zdecydowała m. in. zachęta do głosowanie publikowana przez wiele gmin na swoich stronach internetowych. Do postawienia masztu w gminach wiejskich potrzeba było 100 głosów, a w miejskich – 500 kliknięć. Samorządy, którym udało się uzyskać taką liczbę głosów otrzymają pięć tys. zł rządowej dotacji na zakup masztu i flagi oraz ich instalacje w centralnym miejscu gminy. 

reklama

W naszym powiecie najmniejsze zainteresowanie akcją odnotowała gmina Puchaczów, na którą oddano jedynie 33 głosy. Masztu nie będzie także w gminie Łęczna, której zabrakło tylko 24 głosy.

Do akcji zakwalifikowały się za to pozostałe gminy w naszym powiecie. Milejów, Cyców i Ludwin zdobyły ponad 200 proc. potrzebnych klików. Ponad setkę głosów dostała także gmina Spiczyn.

Najwięcej kliknięć w Polsce otrzymała niewielka gmina Stawiski w woj. podlaskim. Licząca jedynie 2,2 tys. mieszkańców gmina zdobyła aż 14 tys. głosów.

Maszty mają zostać postawione w pierwszej połowie br. 

reklama

Wyniki głosowania na nasze gminy:

Milejów – 221 głosów 

Cyców - 211

Ludwin – 209

Spiczyn – 122

Łęczna - 476

Puchaczów – 33

"Pod biało-czerwoną"

reklama

Ten program premier ogłosił w sierpniu 2020 roku. - Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej – zapraszał do kampanii Mateusz Morawiecki.

Jednak podstawa prawna dla finansowania tego projektu pojawiła się dopiero 30 października 2020 roku. W uchwale nr 157 dotyczącej wsparcia dla inwestycji samorządowych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 pojawia się przepis: „środki Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 przeznacza się na wsparcie gmin zakwalifikowanych do udziału w projekcie "Pod biało-czerwoną" (…), które wynosi do 5000 zł dla każdej zakwalifikowanej gminy”.

To wywołało duże kontrowersje, w efekcie Rada Ministrów uchwaliła, że program „Pod biało-czerwoną" nie będzie finansowany ze środków przeznaczonych na zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie Covid-19. Na decyzję w tej sprawie mamy zaczekać.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama