Reklama

Reklama

Uściług, Ukraina: Paczki od wójta Ludwina odebrali uzbrojeni członkowie obrony cywilnej

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Wójt Ludwina Andrzej Chabros przekazał merowi partnerskiego Uściługa m.in. sprzęt strażacki, opatrunki, środki odkażające.

Reklama

Uściług leży tuż przy przejściu granicznym w Zosinie. Ma 2,1 tys. mieszkańców. Jest miastem partnerskim Ludwina w powiecie łęczyńskim.

Wójt Ludwina, Andrzej Chabros, razem z druhem OSP Zezulin Tomaszem Stachurą, zawieźli w niedzielę, 27 lutego, do Uściługa dużą ilość środków pierwszej pomocy, o które prosił mer miasta Wiktor Poliszczuk.

– W naszym partnerskim mieście nie ma walk, ale tamtejszy szpital przyjmuje już rannych w starciach wojennych. Mieszkańcy boją się ataku dywersantów, a także uderzenia od strony Białorusi – mówi wójt Chabros.

Z tego powodu w Uściługu działa obrona cywilna, a pełniącym obowiązki jej komendanta jest mer Poliszczuk.

Potrzebują broni

 – Przez miasto przebiega szlak kolejowy. Obrona cywilna pilnuje wiaduktu kolejowego, by nie wysadzili go dywersanci. Przeganiają też niezidentyfikowane osoby, które pojawiają się w mieście i nagrywają miasto z góry dronami – relacjonuje wójt.

Paczki przywiezione z Ludwina odebrało wraz z merem czterech mężczyzn z obrony cywilnej zawiązanej w związku z rosyjską agresją na Ukrainę. Dwóch z nich miało karabiny.

– Widać wielkiego ducha walki. Ludzie są bardzo zaangażowani w obronę swojego kraju. Uskarżają się jednak na braki w uzbrojeniu. Potrzebują broni, hełmów, gogli, rękawic – wylicza Chabros.

Miasto nadal potrzebuje sprzętu. Mer poprosił wójta o agregaty prądotwórcze, gogle i rękawice ochronne. Gdy rozmawialiśmy w poniedziałek, 28 lutego, Chabros zapowiadał, że gmina przygotuje również te rzeczy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy