Reklama

Reklama

W parafiach rozpoczęła się inna niż dotychczas kolęda

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W parafiach rozpoczęła się inna niż dotychczas kolęda - Zdjęcie główne

Każda msza kolędowa jest też transmitowana

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie W tym roku nie ma tradycyjnego wejścia kapłana do domów, rozmów i poświęcenia mieszkania. Jest spotkanie w kościele, przyjęcie błogosławieństwa i zaniesienie go do domów. Ofiary kolędowe składane są do puszki.

Reklama

Od 18 stycznia w łęczyńskich parafiach rozpoczęła się kolęda. W tym roku ze względu na Covid-19 nie ma ona tradycyjnego charakteru odwiedzin rodzin przez kapłanów. W każdej z parafii kapłani zapraszają wiernych na msze św. sprawowane w ich intencji. Po mszy udzielane jest błogosławieństwo i rozdawany obrazek z modlitwą błogosławieństwa, którą należy odmówić w domach. Msze kolędowe odbywają się od poniedziałku do soboty o godz. 18, natomiast w parafii św. Barbary są dwie msze, pierwsza o godz. 16.30. 

W parafii św. Marii Magdaleny po eucharystii parafianie mają czas na rozmowę z kapłanami, a następnie uczestniczą w krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu. W kościele ze specjalnego pojemnika z kranem można nabrać wody święconej i samemu dokonać obrzędu poświęcenia mieszkania.
- Mnie ta forma spotkania kolędowego odpowiada z powodów, których nie trzeba dzisiaj nikomu tłumaczyć – mówi mieszkaniec Podzamcza Tomasz Grzesiak. - W kościele do puszki można złożyć ofiarę na potrzeby kościoła, ludzie rozumieją, że nasza parafia potrzebuje pieniędzy z racji remontów i przeważnie składają wysokie ofiary. To jest dobrowolna składka, jak chcesz, to składasz, nie chcesz, to nie składasz - podsumowuje.  

W parafii św. Józefa można także w wyjątkowych sytuacjach prosić o poświęcenia domu przez kapłana. Ofiary z racji kolędy zbierane są do puszki, jednak w parafii św. Barbary zbierane będą w marcu przez radnych parafialnych przy roznoszeniu gazety Emaus. Na mszy kolędowej składane są jedynie ofiary na tacę, jak podczas mszy niedzielnej.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy