Reklama

Reklama

Wywiesił "banery wstydu". Teraz chce odwołać burmistrza Łęcznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wywiesił "banery wstydu". Teraz chce odwołać burmistrza Łęcznej  - Zdjęcie główne

Od lewej pełnomocnik inicjatorów referendum Artur Stec i burmistrz Leszek Włodarski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie "Jedziesz drogą wstydu gminy Łęczna. Przepraszamy – mieszkańcy” - banery z takim tekstem wywiesił niedawno Artur Stec, sołtys Starej Wsi-Kolonii. Teraz poszedł o krok dalej - chce referendum w sprawie odwołania burmistrza Łęcznej, Leszka Włodarskiego.

Reklama

Przypomnijmy, że to drugie podejście do referendum w spawie odwołania Leszka Włodarskiego. W lutym ubiegłego roku zamiar przeprowadzenia referendum burmistrzowi i komisarzowi wyborczemu w Lublinie zgłosił Hubert Znajomski, lewicowy aktywista z Łęcznej, któemu jednak nie udało się zebrać wymaganych podpisów 10 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania.

23 kwietnia 2021 r. Hubert Znajomski poinformował więc na swoim blogu: „Nie udało się! 1638 zebranych podpisów nie wystarczy do uruchomienia procedury referendum w sprawie odwołania ze stanowiska burmistrza Łęcznej”. I dodał, że zabrakło 160 podpisów.

Rok po fiasku tamtej inicjatywy będzie kolejne podejście do referendum w sprawie odwołania Leszka Włodarskiego. Teraz pełnomocnikiem inicjatorów referendum został sołtys Starej Wsi-Kolonia Artur Stec, który wczoraj (25 kwietnia) zgłosił zamiar przeprowadzenia referendum burmistrzowi i komisarzowi wyborczemu w Lublinie.

Artur Stec otwarcie krytykuje Leszka Włodarskiego, m. in. za to, że do tej pory nie może doprosić się remontu drogi w Starej-Wsi Kolonii, w części tej miejscowości zwanej Plebanią. Z tego powodu wywiesił tam baner "Jedziesz drogą wstydu gminy Łęczna. Przepraszamy – mieszkańcy” (później o taki sam bilbord poprosili go mieszkańcy Ciechanek Krzesimowskich).

Teraz inicjatorzy referendum mają 60 dni na zebranie podpisów pod wnioskiem o jego przeprowadzenie i na złożenie wniosku do komisarza wyborczego w tej sprawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy