Reklama

Reklama

Zaszczepimy się! - mówią m.in. burmistrz i prezes kopalni

Opublikowano: 11 stycznia 2021 10:42
Autor: kk, ms, jch

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

informacje-leczynskie Wszystkie opowieści pseudoznawców można sobie w buty wsadzić - mówi o teoriach spiskowych na temat szczepionek przeciw Covid-19 były burmistrz, a obecnie radny powiatu Teodor Kosiarski. Spytaliśmy naszych samorządowców i prezesa kopalni w Bogdance o to, czy zaszczepią się przeciw Covid-19.

Reklama

Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej: JEDYNY RACJONALNY WYBÓR

- Zaszczepię się najszybciej, jak to tylko będzie możliwe. Uważam, że na obecną chwilę jest to jedyny racjonalny wybór, dzięki któremu będziemy mogli szybciej wyjść z pandemii i wrócić do normalności, a przede wszystkim ochronić życie i zdrowie milionów osób. Termin szczepienia uzależniam od wytycznych ministerstwa co do kolejności zgłoszeń. Uważam, że szczepieniem w pierwszej kolejności powinny być objęte osoby najbardziej narażone na zakażenie, czyli sektor ochrony zdrowia i seniorzy. My możemy uczciwie poczekać w kolejce.

Artur Wasil, prezes LW Bogdanka: SZANSA POWROTU DO NORMALNOŚCI

- Zaszczepię się w pierwszym możliwym terminie przewidzianym dla mojej grupy wiekowej. Szczepionka daje nam szansę powrotu do "normalnego" życia, co podkreślają eksperci, a wśród nich prof. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Jego zdaniem tylko szczepienie jest w stanie zakończyć tę pandemię i bałagan, jaki wywołał wirus. Chodzi tu zarówno o konsekwencje zdrowotne dla ludzi, ale także gospodarcze i socjalne. Poza tym, szczepiąc się, myślimy nie tylko o sobie, ale przede wszystkim o innych - naszych rodzinach, przyjaciołach, bliskich, jak również osobach spotkanych przypadkowo, chociażby w sklepie.

Teodor Kosiarski, radny powiatu: SŁUCHAJMY MĄDRYCH LUDZI

- Oczywiście, że się zaszczepię, jak tylko dostanę informację z NFZ, bo takie zawiadomienia mają do osób w wieku 60 plus przychodzić pocztą. Kilku moich znajomych przeszło Covid-19 i mam relacje od nich, co to za choroba. Nawet po wyjściu z niej pozostały im pewne dysfunkcje, takie jak problemy z pamięcią czy z błędnikiem. Słucham wypowiedzi fachowców - epidemiologów i lekarzy zakaźników. Szczepionka na Covid-19 nie jest starego typu, w których wstrzykiwało się jakiś kawałek zarazka. To bezpieczniejsza szczepionka molekularna. Nie widzę żadnych zagrożeń z jej strony, a wszystkie opowieści pseudoznawców można sobie w buty wsadzić. Ludzie niestety często im jednak wierzą, zamiast słuchać mądrych ludzi. Bo skoro przez parę lat rządzący bez przerwy społeczeństwo oszukują, kłamią na każdym kroku, to skąd ludzie mają mieć zaufanie i im wierzyć.

Andrzej Chabros, wójt gm. Ludwin:  Z UŚMIECHEM NA USTACH

- Zaszczepię się w pierwszym możliwym terminie. Z uśmiechem na ustach, bo bardzo boję się ukłucia i zawsze na nie reaguję śmiechem. Chcę być bezpieczny, boję się powikłań Covid-19. Wierzę w medycynę i badania, a nie historie opisywanymi w internecie, niepopartymi żadnymi dowodami medycznymi.

Joanna Gąsior wiceprzewodnicząca rady gminy Spiczyn: NASZE ZDROWIE ZALEŻY OD NAS

- Nasze zdrowie zależy od nas samych. Należy zaufać tym, którzy pracowali nad tą szczepionką, by powstrzymać dalszy rozwój pandemii. Zwłaszcza, że pojawiła się nowa mutacja wirusa. Nie zamierzam nikogo namawiać, lecz sama w odpowiednim czasie planuję się zaszczepić. W nowym roku życzę nam wszystkim zdrowia, spokoju ducha, oraz powrotu do normalności.

Wiesław Pikuła wójt Cycowa: TO NASZ OBOWIĄZEK

- Szczepienie to najlepsze, co możemy w tej chwili zrobić, by zahamować pandemię. W historii ludzkości były już akcje szczepień, dzięki którym nasza populacja przetrwała i odniosła zwycięstwo nad innymi, także bardzo poważnymi chorobami. Zaszczepię się, gdy tylko będzie taka możliwość i apeluję o wypełnienie tego obowiązku wobec, jeśli nie siebie, to wszystkich dookoła nas. (Zdjęcie pobrane z archiwum)  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 8 dni temu | ocena +0 / -0

    Ferdynand K.

    Panie redaktorze czytając artykuły na Tuba Łęcznej denerwującym jest przeskakujący tekst. Proszę to sprawdzić, lub reklamy umieszczać gdzie indziej.