Reklama

Reklama

Zawyły syreny strażackie. Ostatnie pożegnanie Andrzeja Grzesiuka

Opublikowano: 23 grudnia 2020 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Rodzina, samorządowcy, nauczyciele, uczniowie i absolwenci SP nr 2 w Łęcznej, a także m. in. strażacy i harcerze pożegnali dzisiaj Andrzeja Grzesiuka, wieloletniego dyrektora SP nr 2, a ostatnio wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Łęcznej.

Reklama

Pogrzeb oodbył się o godz. 13 w kościele pw. św. Józefa w Łęcznej. Mszę odprawił ks. Sylwester Brzozowski, który przed kilkoma laty pełnił posługę w tym kościele, a obecnie jest notariuszem Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Szkoła Grzesiuka

Społeczność wspominała Andrzeja Grzesiuka. 

- Zaprosił nas pan na niezwykłą radę pedagogiczną. Nie spodziewaliśmy się jednak, że to my będziemy mówić, a pan będzie słuchać – mówiła Teresa Baruk, p. o. obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, którą mieszkańcy wciąż nazywają „szkołą u Grzesiuka”.

- Swoją nauczycielską misję rozpoczął pan w 1973 r. jako nauczyciel fizyki. Choć wszyscy wiemy, że był pan także pasjonatem fotografii, astronomii, historii. Był pan ojcem naszej szkolnej rodziny, wspaniałym pedagogiem, wychowawcą. Kradł pan dziecięce serca, porywając ich do czynów wielkich i szlachetnych, wzbudzając szacunek, autorytet i sympatię uczniów, rodziców i absolwentów  – wspominała Teresa Baruk.

- Będziemy pamiętać pana dyrektora siedzącego przy biurku, pogrążonego w myślach, podkręcającego lewym palcem kosmyk włosów. Dziś osierocił pan nie tylko córkę i syna, ale i Szkołę Podstawową nr 2, swoją szkołę, dzieło życia pana dyrektora. Obiecujemy, że nazwa „szkoła Grzesiuka” nie przeminie i będzie orędownikiem tych wartości, których nauczyliśmy się od pana  – dodała.

Po mszy kondukt pogrzebowy przeszedł na cmentarz parafialny, gdzie spoczęło ciało Andrzeja Grzesiuka. Po pogrzebie strażacy oddali cześć zasłużonemu łęcznianinowi włączając syreny w swoich wozach zaparkowanych przy cmentarzu. 

Zasłużony dla Łęcznej

Andrzej Grzesiuk żył 69 lat.

Był jednym z najbardziej rozpoznawalnym, cieszącym się wielkim uznaniem i autorytetem mieszkańcem Łęcznej. 

Gdy odszedł na nauczycielską emeryturę, nie wycofał się z życia społecznego. 

Od 2018 r. sprawował funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Łęcznej, a w poprzednich kadencjach przewodniczącego rady powiatu łęczyńskiego (radnym powiatu był przez pięć kadencji).

Andrzej Grzesiuk szczególnie zapisał się w historii Łęcznej jako nauczyciel, dyrektor szkoły, samorządowiec, społecznik, współzałożyciel klubu bokserskiego Gwarek Łęczna. Działał w OSP Łęczna i grupach harcerskich. Był wieloletnim organizatorem sztabów i wydarzeń związanych z finałem Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Łęcznej.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

    HH

    Andrzej Grzesiuk zaczął swoją karierę pedagogiczną w Słupsku jako wychowawca w internacie Zespołu Szkół Drzewnych w 1971 r.