Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: na dworze zimno, ale na sesji Rady Powiatu może być gorąco

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen z YouTube/Powiat Lubartowski

Powiat lubartowski: na dworze zimno, ale na sesji Rady Powiatu może być gorąco - Zdjęcie główne

Początek sesji o godz. 13. Będzie się ona odbywać drogą elektroniczną, jej przebieg można śledzić na żywo na YouTubie | foto Screen z YouTube/Powiat Lubartowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie W porządku obrad jest m.in. uchwała o podwyżce dla starosty czy ustaleniu budżetu powiatu na 2022 rok. Do tego sprawozdanie p.o. dyrektora szpitala z sytuacji lubartowskiego SPZOZ-u i powołanie komisji konkursowej do wyłonienia dyrektora jednostki. W kontekście ostatniego rozstrzygnięcia wojewody w sprawie szefa szpitala, na sesji może być gorąco...

Reklama

Podczas sesji Rady Powiatu Lubartowskiego, którą zaplanowano na środę, 29 grudnia, ma zostać podjętych kilka ważnych decyzji. W porządku obrad znalazły się uchwały w sprawie ustalenia budżetu powiatu na 2022 rok, podwyżek wynagrodzenia dla starosty Ewy Zybały i diet radnych.

Według zapisów zawartych w projekcie uchwały, Ewa Zybała miałaby zarabiać prawie dwa razy więcej niż obecnie. Jeśli radni się na to zgodzą, jej zarobki wzrosną do ponad 20 tys. zł miesięcznie brutto. W projekcie uchwały w sprawie diet radnych zapisano z kolei kilkudziesięcioprocentowe podwyżki

Ważne w kontekście ostatnich wydarzeń wydaje się też sprawozdanie p.o. dyrektora szpitala - Mirosława Makarewicza - z bieżącej sytuacji kierowanej przez niego jednostki. Przypomnijmy: 20 grudnia br. wojewoda Lech Sprawka wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, w którym unieważnił uchwałę Zarządu Powiatu o zatrudnieniu Mirosława Makarewicza. Powodem jest, zdaniem wojewody, brak odpowiedniego doświadczenia zawodowego obecnego p.o. dyrektora do sprawowania tej funkcji. Mirosław Makarewicz zarzuty odpiera.

Na tej samej sesji Rada Powiatu ma powołać komisję konkursową do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora SPZOZ-u - Mirosław Makarewicz stanowisko p.o. dyrektora objął w sierpniu br. po rezygnacji Sylwii Domagały, więc zbliża się czas na wyłonienie w drodze konkursu dyrektora.

Niezwykle ważna uchwała to ta w sprawie budżetu na 2022 rok. W niej zapisana jest m.in. lista wszystkich inwestycji Starostwa Powiatowego (m.in. remonty dróg czy szkół) na przyszły rok.

Początek sesji o godz. 13. Będzie się ona odbywać drogą elektroniczną, jej przebieg można śledzić na żywo na YouTubie.

Artykuł pochodzi z portalu lubartow.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy