Znów założymy maseczki na ulicach?

koronawirus Eksperci Ministerstwa Zdrowia będą analizować sytuację epidemiologiczną w naszym powiecie.

kk

Opublikowano: 30 września 2020 10:01 | Aktualizacja: 30 września 2020 10:06

Obecnie w powiecie łęczyńskim jest 65 aktywnych przypadków koronawirusa. Tylko dzisiaj rzeczniczka wojewody poinformowała o 11 kolejnych zakażonych, z czego dziewięciu to mężczyźni w przedziale wieku 21-40.

Przypomnijmy, że nasz powiat od ubiegłego tygodnia jest w strefie ostrzegawczej (niebieskiej). Jednak w związku ze wzrostem przypadków Covid-19 grozi nam wejście do strefy żółtej, w której są dodatkowe obostrzenia, m. in. obowiązek zakrywania ust i nosa także w przestrzeni publicznej.

- Powiat łęczyński jest mały, a na jego terenie znajduje się kopalnia w Bogdance, gdzie mamy ognisko koronawirusa. Ttymczasem eksperci Ministerstwa Zdrowia analizują składnik zapadalności a Covid-19 w stosunku do liczby mieszkańców danego powiatu. Jednak na ten moment nie mamy informacji o dodatkowych obostrzeniach w powiecie łęczyńskim – informuje Magdalena Smolińska-Kornas, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.