Reklama

„Broda Team” zwycięzca II i III etapu konkursu "Linteriada 1.0"

Opublikowano:
Autor:

„Broda Team” zwycięzca II i III etapu konkursu "Linteriada 1.0" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 14 grudnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w II i III etapie Konkursu Współzawodnictwa Zespołowego „Linteriada 1.0”. Przybyłych gości i zawodników czterech drużyn powitał dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha.

W drugim etapie konkursu drużyny miały za zadanie przygotowanie i zaprezentowanie projektu, który może przysłużyć się ulepszeniu działań górniczych, w tym poprawie wyników technologicznych, ekonomicznych lub ochronie środowiska, a także polepszeniu sytuacji pracowników związanych z górnictwem.

Uczniów oceniała komisja złożona ze specjalistów, pracowników PRG LINTER S.A.: Andrzej Fedurek dyrektor ds. technicznych, Tomasz Pruś, kierownik ds. mechanicznych, Łukasz Pecyna, kierownik ds. elektrycznych. Składy drużyn starały się zaprezentować innowacyjne pomysły i rzeczywiście tak było, komisja z zaciekawieniem obejrzała prezentacje i wysłuchała propozycji uczniów.

W trzecim etapie drużyny miały za zadanie przygotować pokaz fotograficzny związany z górnictwem i kopalnictwem – drużyna mogła zaprezentować maksymalnie sześć zdjęć, które zostały wykonane przez co najmniej jednego członka drużyny.

Po poszczególnych prezentacjach komisja przedstawiła wyniki, omawiając i doceniając wkład pracy każdej z drużyn. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni kalendarzami i a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach nagrodzeni cennymi nagrodami rzeczowymi.

Przed uczniami ostatni etap konkursu, ten najtrudniejszy, bo wymagający systematycznej pracy w ciągu roku. W styczniu drużynom zostaną przyznane punkty za średnią ocen wszystkich członków sześcioosobowego składu. Średnia ocen obejmuje cały rok szkolny i dotyczy przedmiotów zawodowych, wyznaczonych przez Komisję Oceniającą.

Zwycięzcy II etapu – projekt

I miejsce -"Broda Team" z kl. 4d

II miejsce - "Celublaczki" z kl. 4b

III miejsce - "Kryształowa Szóstka" z kl. IVc

IV miejsce - "Terminatorzy" z kl. 4a

Zwycięzcy III etapu – fotografia

I miejsce -"Broda Team" z kl. 4d

II miejsce - "Celublaczki" z kl. 4b

III miejsce - "Terminatorzy" z kl. 4a

IV miejsce - "Kryształowa Szóstka" z kl. IVc

Nagrodą dla zwycięzców całego konkursu będzie tygodniowy pobyt w górach w ośrodku firmy PRG Linter S.A.

Koordynatorami konkursu „Linteriada 1.0” są: Ewa Pytka, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSG w Łęcznej i Andrzej Fedurek, dyrektor ds. technicznych PRG Linter S.A.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE