Reklama

Chcesz schudnąć? Jedz częściej

Opublikowano:
Autor:

Chcesz schudnąć? Jedz częściej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Co trzeci uczeń gimnazjum ma nadwagę – alarmują dietetycy. O tym jak jeść, żeby nie tyć mieszkańcy naszego powiatu mogą dowiedzieć się dzięki kampanii „Uwaga Nadwaga!”. 

W ramach akcji odbywają się spotkania z młodzieżą i dorosłymi na temat zasad zdrowego żywienia. Organizatorzy prelekcji zwracają uwagę na problem nieprawidłowego sposobu odżywiania. Podkreślają też, że najzdrowiej jest chudnąć w tempie 0,5-1 kg tygodniowo, więc powinniśmy zapomnieć o „dietach cud”, po których nie da się uniknąć efektu jojo.

– Dużym zaskoczeniem dla słuchaczy jest to, że aby schudnąć trzeba jeść częściej. Jedną z przyczyn tycia jest bowiem nieregularność odżywania. Ten problem dotyczy przede wszystkim osób dorosłych, którzy bardzo często zapominają o śniadaniu i kolacji. Ponadto, zamiast dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość wody jedynie rano piją kawę, a po południu herbatę – mówi Małgorzata Łukasik, dietetyk Naturhouse.

- Dzieci także zapominają o piciu wody, którą zastępują dosładzanymi kartonowymi sokami. Poza tym spożywają za dużo sodu i cukru jedząc w nadmiernej ilości przetworzone produkty, takie jak fast foody, chipsy czy batony. 

 

Uwaga Nadwaga!

Akcja zaczęła się 15 września, a zakończy 30 listopada. W tym czasie we wszystkich Centrach Naturhouse można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem (W Łęcznej przy ulicy Targowej). Na takim spotkaniu każdy będzie mógł porozmawiać ze specjalistą o problemie nadwagi, sprawdzić swoją masę ciała i określić podstawowe wskaźniki np. zawartość tkanki tłuszczowej czy wody metabolicznej w organizmie. Na zainteresowanych czekają również ciekawe wskazówki dietetyczne oraz inne materiały merytoryczne.

W tym roku akcja została objęta honorowym patronatem Starosty Łęczyńskiego. Do tej pory oprócz darmowych konsultacji, dietetyk z Centrum NaturHouse w Łęcznej przeprowadziła prelekcje m. in. dla uczniów szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej, Gimnazjum nr 1 w Łęcznej, Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, Zespołu Szkół w Cycowie, podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokim, Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej oraz pacjentów Centrum Medycznego Vita w Urszulinie.

W najbliższy czwartek dietetyk spotka się z uczniami Gimnazjum nr 2 w Łęcznej.

 

Miło nam poinformować, że powstał nowy blog na Tubie dotyczący zdrowego odżywiania. Dowiesz się więcej klikając w poniższy obrazek.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE