Reklama

Łęcznianie bawili się przy muzyce podwórkowej [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Łęcznianie bawili się przy muzyce podwórkowej [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Zespół Cianto z Rzeszkowa został laureatem XVII Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych, w którym można było posłuchać 15 zespołów. 

Kapele wykonały m. in. piosenki grane w przedwojennej Warszawie, Lwowie i innych miastach, a także przeboje lat 60-tych i kompozycje własne. 

Impreza odbyła się na targowisku miejskim przy ul. Braci Wójcickich – to miejsce nie jest przypadkowe. - Pamiętamy o ostatnim szopkarzu Łęcznej Bronisławie Muszyńskim, który przed wojną grywał na łęczyńskich jarmarkach. Folklor miejski był nieodzownym elementem targów w naszym mieście – opowiada Eugeniusz Misiewicz, dyrektor Centrum Kultury w Łęcznej.  

Pierwszy festiwal odbył się w 1998 roku temu z inicjatywy członków Górniczej Kapeli Podwórkowej „Karbon”, a szczególnie ówczesnego kierownika zespołu Adama Świecy. – Czas leci i mamy już siedemnasty festiwal w Łęcznej. W tym roku do naszego miasta przyjeżdża rekordowa liczba kapel. Piętnaście zespołów z każdego zakątku kraju, szanowanych i znanych w całej Polsce – dodaje Misiewicz.

W sobotę trwały przesłuchania czternastu kapel, które wzięły udział w konkursie. Po raz pierwszy w historii festiwalu pierwszą nagrodę w wyskokości 3,5 tysiąca złotych zdobyła kapela podwórkowa Cianto z Rzeszowa za ciekawy i efektowny program przedstawiony łęczyńskiej publiczności.

Drugą nagrodę otrzymali debiutanci, kapela Szczuny z Sulęcinka, a dwie trzecie nagrody przyznano równorzędnie Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej i Śląskim Bajerom z Ornontowic.

Na końcu łęcznianie bawli się przy muzyce granej przez wielokrotnego laureata łęczyńskiego festiwalu Przeworskiej Kapeli Podwórkowej BEKA. 

Zapraszamy do obejrzenia wideoreportażu z XVII Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE