Reklama

Łęczyńscy gimnazjaliści pomagają dzieciom z Afryki [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Łęczyńscy gimnazjaliści pomagają dzieciom z Afryki [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W tej szkole jest ponad 40 gitarzystów, więc kiedy w Gimnazjum nr 1 pojawia się pomysł zorgaznizowania koncertu charytatywnego to jest w kim wybierać. Tym bardziej, że pomagają także absolwenci. W zbiórkę pieniędzy dla dzieci z Afryki zaangażowali się też piłkarze Górnika.   

 

 

 

Kto otrzyma naszą pomoc?

Nowy rok szkolny w Zambii zaczyna się w styczniu. Dzięki pomocy Catherine Mwanza rozpocznie naukę w szkole misyjnej. Zdjęcie

Katolicka misja w Zambii, a dokładniej w Mpunde trwa od ponad 50 lat. Do akcji przyłączyli się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Łęcznej. W ramach misji na miejscu powstała m. in. szkoła średnia. Brakuje jednak środków na edukację, na opłaty za naukę, kupno stroju uczniowskiego czy pomocy szkolnych.

Dzięki naszej pomocy Catherine Mwanza może kontynuować naukę. - Przez pięć lat będziemy finansować jej edukację, kiedy rozpocznie naukę w szkole misyjnej. Koszt rocznego utrzymania to ok. 437 dolarów. W tym celu, w każdą ostatnią środę miesiąca, będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy wśród naszych uczniów – mówi Halina Sulima-Zielik, nauczycielka historii w Gimnazjum nr 1 w Łęcznej.

Uczniowie tej szkoły pomagają także chłopcu o imieniu Mario z Madagaskaru, który dzięki pomocy łęczyńskich gimnazjalistów skończył szkołę podstawową, a od września uczy się w gimnazjum prowadzonym przez siostry zakonne. Wychowuje go samotnie  mama, ojciec nie daje znaku życia. - Mama zdobywa konieczne środki na utrzymanie ich obojga poprzez dorywczą pracę jako pomoc domowa. Zarobione pieniądze ledwo wystarczają na jedzenie. Dlatego dzięki naszej pomocy Mario może się uczyć – opowiadają uczniowie.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE