Reklama

O seksie, miłości i o życiu. Nowy spektakl teatru Gravite [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

O seksie, miłości i o życiu. Nowy spektakl teatru Gravite [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Andrzej zdradzał żonę z wieloma kobietami. Okazuje się, że miał AIDS. W tej sytuacji jego żona i kochanki spotykają się na zakraplanej alkoholem naradzie. Tak zaczyna się „Wiwisekcja”.

Teatr Gravite działający przy Centrum Kultury zaprezentował swój nowy spektakl. – Do tej pory w czasie naszych przestawień tańczyliśmy, śpiewaliśmy, przenosiliśmy się w inny świat, teraz postanowiliśmy podjąć tematy współczesne. Pokazać uniwersalne problemy, które mogą zdarzyć się każdemu tu i teraz – opowiada Dorota Prończuk, która zagrała żonę Andrzeja.

Szybko okazuje się, że AIDS to nie jedyny problem bohaterek sztuki. Być może jeszcze większym jest „wirus odporności na życie”. Nie przebierając w słowach bohaterki opowiadają o swoim życiu: dzieciństwie, ambicjach, niespełnionych marzeniach.

Twórcy spektaklu nie wymyślili fikcyjnych imion dla bohaterów „Wiwisekcji”. – Wszystko, co opisaliśmy było przepuszczone przez nasze doświadczenia, mieliśmy wolną rękę co do napisania tekstu, sami napisaliśmy swoje role, dlatego są nam bardzo bliskie i mogliśmy stworzyć bohaterów noszących nasze imiona – tłumaczy Aneta Gwarda.  

W spektaklu zagrali: Dorota Prończuk, Edyta Wójcik, Paulina Sikora, Aneta Gwarda, Patrycja Maj, Izabela Kowalczyk, Andrzej Stępkowski. Scenariusz napisał Tomasz Gładosz. Twórcy spektaklu wykorzystali teksty Jakuba Żulczyka, Wiesława Myśliwskiego, Marka Hłasko, i Jacka Podsiadło.

Łęczyński teatr zaprezentuje „Wiwisekcję” także w innych miastach, między innymi w Jarosławiu.

 

CK podsumowało miniony rok artystyczny

Sobotnia premiera „Wiwisekcji” była związana z podsumowaniem roku artystycznego CK w Łęcznej. Tego samego dnia na amfiteatrze można było między innymi zobaczyć występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych.   

 

Zobacz wideo z premiery:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE