Reklama

Polski mają już „z głowy" [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Polski mają już „z głowy" [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Maturzyści mieli do wyboru dwa tematy wypracowania. - Mogliśmy pisać o „Potopie" Henryka Sienkiewicza lub o „Weselu" Stanisława Wyspiańskiego. W teście czytania ze zrozumieniem musieliśmy odwołać się do tekstu o miłości - relacjonują uczniowie.  

Przed egzaminiem byliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej, gdzie maturę pisze 96 osób. Niektórzy uczniowie nerwowo oczekiwali wejścia na egzamin. W końcu wyniki matury będą liczyły się przy rekrutacji na studia. 

Po innych nie było widać stresu. - Trzy lata się uczyłem, więc nie mam większych obaw. Oby tylko nie trafiło się „Nad Niemnem", bo to mało ciekawa lektura, dużo w niej bohaterów, których ciężko spamiętać - mówił nam jeden ze spotkanych maturzystów, który chce iść na studia geodezyjno-kartograficzne.

Na dzisiejszym egzaminie uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 70 punktów. Najpierw przeczytali tekst popularno-naukowy i wypełnili test czytania ze zrozumieniem, za który mozna dostać 20 punktów, potem napisali wypracowanie (maks. 50 punktów). Aby zdać maturę z języka polskiego, trzeba zdobyć 21 punktów (30 proc.).

Uczniowie pisali egzamin 170 minut. Jak mówią, tematy ich raczej nie zaskoczyły, ale przyznają, że egzamin nie był łatwy. 

Tematy wypracowań:

1. Żołnierskie emocje bohaterów „Potopu" Henryka Sienkiewicza. Na podstawie przytoczonego fragmentu powieści omów stany emocjonalne, zachowania i sytuacje ukazanych w nim postaci.

2. Na podstawie fragmentu „Wesela" Stanisława Wyspiańskiego porównaj poglądy Poety i Gospodarza na temat poezji narodowej oraz przedstaw sądy bohaterów o Polakach.

Zobaczcie, co mówili maturzyści: czy się stresowali, jakich lektur obawiali się najbardziej przed egzaminem, gdzie wybierają się na studia? Jak im posżło na maturze z języka polskiego - oglądajcie materiał wideo. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE