Reklama

Poznaj łęczyński zespół AConite [wideo]

Opublikowano:
Autor:

Poznaj łęczyński zespół AConite [wideo] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura - Robimy zespół? - spytał Krzysiek w czasie jednej z luźnych rozmów przy piwie. - No to robimy! – odpowiedział Michał. Jeszcze tylko kilka telefonów i zaczęli grać. 

Przy wymyślaniu nazwy przydał się słownik angielsko-polski. Słowo „aconite” oznacza tojad, czyli górski kwiat popularnie zwany mordownikiem. Właśnie od tej ładnej, ale zarazem trującej rośliny wywodzi się nazwa łęczyńskiej kapeli AConite. – Chcemy naszą muzyką wpływać do ludzi tak intensywnie jak trucizna z tego tojada, tak, żeby się zakleszczała i rozpływała po całym organizmie – tłumaczy basista Krzysztof Kot.   

Zespoł gra szeroko pojętego rocka, ale jak zaznaczają muzycy, ciężko jest określić ich twórczość, bo każdy z nich słucha czego innego i obraca się w innym klimacie muzycznym. Na próbach spotykają się trzy razy w tygodniu w łęczyńskim Centrum Kultury i w czasie tych spotkań muszą zawsze wypracowywać kompromis.

Większość utworów tworzy Michał Ornatowski. To on przynosi pomysły a potem każdy wnosi coś swojego. Mimo, że zespół istnieje od niedawna (powstali w sierpniu 2013 roku) członkowie zespołu znaleźli wspólny język i dogadują się ze sobą jakby grali razem od wielu lat.   

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE