Reklama

Żywe rekiny w Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

Żywe rekiny w Łęcznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura „Ale wielki!", „jakie ma fajne cętki", „mamo, zostańmy jeszcze!" - krzyczały dzieci, które odwiedziły mobilne akwarium.  Około 300 łęcznian przyszło zobaczyć żywe rekiny. 

Największe mobilne akwarium w Europie stanęło naprzeciwko Tesco przy ulicy Górniczej. - Są w nim cztery rekiny uratowane przez człowieka, które nie mogłyby już wrócić do naturalnego stanowiska. Przykłady? Jeden z nich po wycieku ropy do morza stracił wzrok. Drugi jest pogryziony i musi być karmiony z ręki - mówi Michal Beneš, organizator pokazu. 

I dodaje: - Rekiny te żyją w naszym akwarium już siedem lat. Jego właściciel Fabryce Lesieur dochód z pokazu przekazuje na rzecz rekinarium w Holandii, w którym żyje kilkadziesiąt ryb.

„Czy wiecie, że znamy ponad 500 gatunków rekinów? W ciągu ostatnich 20 lat, prawie połowa z nich została wymordowana!" - piszą organizatorzy na ulotkach. 

Akcja „Żywe rekiny" ma na celu uświadomienie, że największym zagrożeniem dla rekinów jest człowiek. Organizatorzy chcą nas niejako oswoić z tymi drapieżnikami. Ryby w akwarium to rekin lamparci, żarłacz rafowy czarnopłetwy i rekin koralowy.    

Wstęp 8 i 12 zł. 

Cztery rekiny można obejrzeć jeszcze do godz. 18.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE