Reklama

Reklama

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego na studiach? Dlaczego warto?

Opublikowano:
Autor:

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego na studiach? Dlaczego warto? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Idąc na studia, bez różnicy na jaki kierunek, trzeba przygotować się na naukę języka obcego. Najczęściej jest nim język angielski. Bardzo często na zajęciach prowadzący skupiają się na języku branżowym, podczas gdy nie każdy ma opanowane podstawy i ogólną komunikację.

Reklama

Bez względu na swój poziom umiejętności, będąc na studiach warto zapisać się na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. W ten sposób rzeczywiście można się go nauczyć na tyle, żeby był on przydatny w późniejszym życiu zawodowym i prywatnym.

Na uczelniach poziom rzadko kiedy jest wyrównany

Teoretycznie po zakończeniu studiów każdy powinien potrafić mówić w języku angielskim na poziomie B2, czyli wyższym średniozaawansowanym. W praktyce bywa z tym różnie, co niestety bardzo często ma związek z tym, że już od samego początku poziom zajęć rzadko kiedy jest wyrównany.

Są takie kierunki, na których na jednym roku jest kilkuset studentów. Chociaż w przypadku takich zajęć jak ćwiczenia z języka obcego są oni dzieleni na mniejsze grupy, te i tak zazwyczaj są przynajmniej kilkunastu osobowe, a niekiedy jest w nich nawet 20 i więcej studentów. Z reguły wcześniej studenci rozwiązują testy poziomujące, które mają pomóc ocenić znajomość języka i dobrać do niego odpowiedni tok nauczania.

Niestety bardzo często okazuje się później, że poziom w ramach jednej grupy jest różny, co znacznie utrudnia prowadzenie zajęć w taki sposób, który byłby satysfakcjonujący dla każdego. Jeszcze większy problem pojawia się wtedy, kiedy część studentów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne są to zajęcia i celowo pozostają w tyle.

Wszystko to sprawia, że osoby, którym zależy na tym, żeby znać dobrze język angielski, powinny zapisać się na studiach na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, które będą świetnym dopełnieniem planu zajęć. Na profesjonalnych kursach poziom nauczania jest idealnie dopasowany do umiejętności każdego z uczestników, co pozwala im się rozwijać.

Pracodawcy to na pewno docenią

Udając się na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego na studiach, większość osób po ich zakończeniu posługuje się nim na poziomie C1, czyli zaawansowanym. W zależności od wybranego kursu może być to nawet poziom C2, czyli zaawansowany wyższy. Tak dobrą znajomość języka angielskiego z pewnością doceni każdy pracodawca.

Wiele osób idzie na studia z perspektywą znalezienia pracy marzeń. W przypadku wielu zawodów uzyskanie stopnia licencjata czy magistra nie wystarczy. Koniecznie jest także posiadanie innych umiejętności, które będą wyróżniać daną osobę spośród innych. W wielu branżach dla pracodawców liczy się właśnie znajomość języka angielskiego.

U osób, które świetnie mówią po angielsku tuż po studiach, szanse na znalezienie wymarzonej pracy są dużo wyższe. Coraz więcej firm w Polsce działa na arenie międzynarodowej i posiada kontrahentów w różnych częściach świata. Znajomość języka angielskiego na wyższym poziomie to także o wiele większe możliwości jeśli chodzi o robienie kariery za granicą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy