Reklama

Reklama

Jak zachęcić młodych do studiowania?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak zachęcić młodych do studiowania? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wiesz na pewno, że dyplom ukończenia studiów wyższych wiąże się z wieloma korzyściami poza prawem do przechwalania się – między innymi więcej możliwości zatrudnienia, wyższe wynagrodzenie, stabilność pracy, satysfakcja z kariery, tworzenie sieci kontaktów. Ale martwisz się, ponieważ wygląda na to, że twój nastolatek, który ma zamiar ukończyć szkołę średnią, jest nieświadomy wszystkich tych korzyści.

Reklama

Czy należy zmuszać dziecko do pójścia na studia?

Rodzice powinni powstrzymać się od zmuszania swoich dzieci do pójścia na studia. Może to spowodować, że ich nastolatki będą miały do nich urazę, podobnie jak stopień naukowy. Może to również uniemożliwić im znalezienie swoich pasji, co może wiązać się z ryzykiem marnowania czasu i tworzenia długów studenckich z powodu szkolenia w dziedzinie, w której być może nigdy nie będą pracować. Spośród nich 30% to studenci pierwszego roku, którzy odwracają się plecami do college'u przed rozpoczęciem drugiego roku studiów. Więcej porad na: http://preznefirmy.pl/category/inne/.

A ponieważ niektóre z głównych powodów, dla których nastolatki rezygnują ze studiów, to niewystarczające przygotowanie do wymagań szkoły średniej i niepewność co do tego, jaki plan studiów lub ścieżkę kariery wybrać, nie jest wykluczone, że Twoje dziecko trafi do statystyk jeśli zmusisz go do pójścia na studia.

Jak zainteresować dziecko studiami

O wiele bardziej prawdopodobne jest, że nastolatki będą chciały iść na studia, jeśli będą miały kontrolę nad tym, do jakich szkół aplikować i na które kierunki się wybrać. Wszystko zaczyna się od tego, że rodzice wiedzą, czego naprawdę chcą ich dzieci pod względem edukacyjnym. W niektórych przypadkach dobrym pomysłem jest rozważenie alternatywy dla studiów. Twój nastolatek może uważać, że studia to tylko kolejne doświadczenie w szkole średniej, ale większe. Lub twój nastolatek może czuć, że jest o wiele większy niż szkoła średnia, że ​​może mu się nie udać. Tak czy inaczej, ten sposób myślenia może powstrzymać twojego licealistę przed pragnieniem zostania studentem.

Dobrą wiadomością jest to, że są pewne rzeczy, których możesz spróbować, aby Twoje dziecko zdało sobie sprawę, że jedną z najmądrzejszych rzeczy, które może zrobić po ukończeniu szkoły średniej, jest pójście na studia. Czy twój nastolatek zawsze marzył o życiu w dużym i ruchliwym mieście lub małym i osobliwym miasteczku? Czy lubi poznawać wielu nowych ludzi lub utrzymywać niewielką liczbę przyjaciół?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy