Reklama

Reklama

Jakie błedy popełniają użytkowicy rolet?

Opublikowano:
Autor:

Jakie błedy popełniają użytkowicy rolet? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Rolety to jeden z najczęściej wybieranych sposobów aranżacji okiennych. Są one nie tylko dekoracyjne, ale także funkcjonalne: doskonale komponują się z wieloma różnorodnymi stylami i pozwalają na swobodne regulowanie dopływu światła do pomieszczeń. Niestety, wielu użytkowników rolet popełnia błędy w ich użytkowaniu, co skraca żywotność tych produktów i obniża ich efektywność. W tym artykule omówimy najczęstsze błędy popełniane przez użytkowników rolet i poradzimy, jak ich unikać.

Reklama

Zaniedbywanie konserwacji

Rolety, podobnie jak wszystkie inne produkty w naszym domu, wymagają regularnej konserwacji. Brak konserwacji może prowadzić do trwałego zabrudzenia i uszkodzeń rolet. Częstym błędem użytkowników rolet jest wybieranie niewłaściwych środków czyszczących, co może skutkować uszkodzeniem plis. Aby uniknąć tych problemów, należy do pielęgnacji rolet używać wyłącznie odsączonej z wody gąbki, ewentualnie z delikatnym detergentem. Jeśli rolety ulegną uszkodzeniu, należy je jak najszybciej wymienić lub naprawić, aby nie stanowiły zagrożenia (uszkodzona roleta może np. nagle spaść). 

Nieprawidłowy sposób otwierania i zamykania

Rolety mogą być otwierane i zamykane na różne sposoby, w zależności od modelu i konstrukcji. Jednak większość z nas raczej nie czyta dokładnie instrukcji przed użytkowaniem swoich rolet co może prowadzić do ich uszkodzenia. Przede wszystkim nigdy nie należy otwierać rolet na siłę: szarpanie czy popychanie rolety ku górze jest absolutnie nie wskazane. W ten sposób delikatny mechanizm może zostać trwale uszkodzony, a rolety będą niezdatne do użytku. W przypadku rolet automatycznych, również ważne jest stosowanie się do instrukcji obsługi i nie przeciążanie mechanizmu: np. rolety tego typu nie powinny służyć do zabawy dzieciom. Należy także uważać na plisy okienne, szczególnie te umiejscowione w oknach balkonowych i tarasowych, które najczęściej narażone są na uszkodzenia mechaniczne ze względu na częste użytkowanie. Wybieranie modeli najwyższej jakości zmniejsza ryzyko powstawania uszkodzeń. 

Nieodpowiedni montaż

Nieodpowiednio zamontowane rolety nie tylko nie są w stanie spełniać swojej funkcji, ale również mogą w każdej chwili spaść, powodując realne zagrożenie dla zdrowia. Najmniej trudności z montażem sprawiają rolety bezinwazyjne, które umieszcza się na skrzydle okiennym: do ich powieszenia nie są wymagane żadne umiejętności. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na trwalsze, ale jednocześnie montowane na stałe rolety np. kasetowe, warto poprosić o pomoc specjalistę do montażu. 

Nie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W instrukcji użytkowania rolet zawsze widnieje dokładne oznaczenie mówiące o tym, że nie jest to produkt przeznaczony do użytkowania przez dzieci. Nie oznacza to, że nie można umieszczać rolet w pokoju dziecięcym: wręcz przeciwnie. Nierzadko jest to znacznie bardziej praktyczne i bezpieczne rozwiązanie niż klasyczne firanki i zasłony. Prawdą jednak jest, że jeśli rolety wyposażone są w sznurki, należy je tak zabezpieczyć, aby dziecko nie miało do nich dostępu. Podobnie zresztą zwierzęta domowe, takie jak psy czy koty. Ciągnąc za takie sznurki mogą nie tylko uszkodzić rolety, ale również się zaplątać i wyrządzić sobie krzywdę. 

Szukasz dobrej jakości przesłon okiennych? Wszystkie rolety w sklepie karnix.pl wykonane są z solidnych, estetycznych materiałów, a każdy produkt objęty jest gwarancją producenta!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy