Reklama

Reklama

Klub Samopomocy

Opublikowano: pt, 6 sie 2021 09:34
Autor:

Klub Samopomocy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Już od półtora roku istnieje w Łęcznej przy ul. Żabickiego 2 Klub Samopomocy.

Reklama

 

Jest to miejsce, w którym spotykają się bardzo ciekawi ludzie. Przychodzą do Klubu osoby, które przeżywają różnego rodzaju trudności natury psychicznej, a także tacy, którzy są gotowi ich  wspierać i im pomagać. Ważnym zadaniem Klubu Samopomocy jest budowanie relacji między ludźmi, którzy do niedawna byli często zostawieni samym sobie. Czas, w którym Klub rozpoczął swoją działalność, był wyjątkowo trudny, jeśli popatrzeć poprzez pryzmat dotykającej nas pandemii Covid 19. Wszyscy odczuwaliśmy lęk przed chorobą, potęgowany doniesieniami medialnymi.

 

Często osoby, które cierpią na choroby psychiczne, wszelkiego rodzaju lęki przeżywają w sposób zwielokrotniony, dlatego niezwykle ważne, jest to, że w ramach tego działania, są dostępne usługi opiekuńcze i specjalistyczne dla Uczestników Projektu. Polegają one na bezpośredniej opiece, także w domu potrzebującego, kiedy stan zdrowia tego wymaga lub na wsparciu działań, czyli pomocy w samodzielnym wykonywaniu potrzebnych czynności. Do pracy z tymi osobami są przygotowane Panie z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

 

W ramach działalności Klubu istnieje możliwość skorzystania z pomocy psychologa, pracownika socjalnego. Są organizowane warsztaty, szeroko rozumianych, prac plastycznych dla osób uczestniczących w zajęciach klubowych. W naszym Klubie można także skorzystać z szerokiej oferty kącika prasowego, posiadamy bardzo różnorodne czasopisma, ciekawe książki i wygodne miejsce do czytania. Niektórzy bardzo lubią korzystać z bogatej oferty gier planszowych. Współczesne „planszówki” potrafią świetnie rozwijać koncentrację uwagi, myślenie strategiczne, sprawność manualną a nawet pomagają w poznawaniu siebie. Przede wszystkim jednak, Klub to miejsce spotkań ludzi, czas na rozmowy o sprawach poważnych, czasem żartobliwych, rodzinnych, bardzo różnych. Szczególnie, w dzisiejszych czasach, ważne jest budowanie, a może nawet odbudowywanie wzajemnych więzi i kontaktów między ludźmi. Przełamywanie lęku przed drugą osobą, to niezwykle ważne zadanie dla dobra całego społeczeństwa. Jest to także jedna z podstawowych misji Klubu Samopomocy, którą staramy się codziennie realizować. Zapraszamy do współpracy osoby, dla których wartości przedstawione powyżej są ważne, które chciałyby robić w życiu coś więcej, dla których drugi człowiek jest bardzo ważny. Bądźmy też wrażliwi na otaczających nas ludzi, jeżeli jest ktoś potrzebujący pomocy, to prosimy o kontakt, na pewno nie zostawimy nikogo samemu sobie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.