Reklama

Reklama

Kto oferuje najlepsze ubezpieczenia OC/AC?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kto oferuje najlepsze ubezpieczenia OC/AC? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Gdy kończy ci się umowa na ubezpieczenie OC i AC samochodu, wcale nie musisz kontynuować współpracy z tym samym towarzystwem ubezpieczeniowym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić ubezpieczyciela. Sprawdź, kto oferuje najlepsze polisy komunikacyjne i zdecyduj się na opcję wpisującą się w twoje oczekiwania.

Reklama

Jeśli chcesz dotrzeć do najlepszej oferty ubezpieczeniowej, musisz porównać dostępne propozycje. Warto bowiem mieć świadomość, że rynek ubezpieczeń zmienia się dość dynamicznie, w efekcie czego proponowane przez ubezpieczycieli składki mogą okazać się korzystniejsze niż do tej pory.
Na co zwracać uwagę przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego?
Musisz pamiętać, że każda firma ubezpieczeniowa dokonuje kalkulacji zgodnie z wewnętrzną polityką. Składkę ustala na podstawie ryzyka ubezpieczeniowego, jednak czynniki składające się na nie mogą w różnym stopniu decydować o kosztach.
Z tego powodu, przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy sprawdzić ranking najlepszych ubezpieczeń OC. Dzięki temu dowiesz się, gdzie możesz liczyć na korzystną ofertę. Warto jednak pamiętać, że cena – chociaż jest głównym czynnikiem decydującym o wyborze ubezpieczyciela – nie powinna być jedynym kryterium. Weź pod uwagę również:
    • koszt dodatkowych polis, np. AC, NNW, ubezpieczenie assistance,
    • opinie innych kierowców,
    • opcję tzw. Bezpośredniej Likwidacji Szkód.
Jeżeli natomiast zależy ci na tym, aby składka nie była nadmiernym obciążeniem domowych finansów, sprawdź opcję płatności w ratach. Większość ubezpieczycieli pozwala rozłożyć składkę na dwie raty, zaś nieliczni umożliwiają płatności kwartalne.
A co z ubezpieczeniem AC? Jeśli chcesz rozszerzyć zakres ochrony, na ofertę towarzystw ubezpieczeniowych musisz spojrzeć znacznie szerzej. W tym przypadku cena nie powinna być wyznacznikiem. Istotne są m.in. zakres ochrony, wyłączenia odpowiedzialności, opinie innych kierowców dotyczące szybkości likwidacji szkody. Aby dokonać słusznego wyboru, warto porównać oferty z ubezpieczeniem AC na rankomat.pl. Dzięki temu masz szansę wybrać polisę dopasowaną do twoich potrzeb i możliwości finansowych.
Jakiego ubezpieczyciela wybrać?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to kwestia całkowicie indywidualna. Trudno jest wskazać konkretnego ubezpieczyciela, ponieważ na wybór składa się wiele czynników. To, że ktoś zachwala jedną firmę, wcale nie oznacza, że jej oferta będzie korzystna dla innej osoby.

Chcesz zmienić ubezpieczyciela? Pamiętaj o wypowiedzeniu umowy
 Udało ci się znaleźć innego ubezpieczyciela? Jeśli decydujesz się na podpisanie umowy, a poprzednia jeszcze trwa, musisz złożyć wypowiedzenie OC. Warto o tym pamiętać, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, umowa zostanie przedłużona automatycznie. Efekt? Samochód będzie podwójnie ubezpieczony, co będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami.
Wypowiedzenie umowy OC należy złożyć w pisemnym wniosku. Chociaż nie istnieje gotowy wzór, znaczenie mają takie elementy jak np. imię i nazwisko ubezpieczającego, dane pojazdu, numer polisy. Koniecznością jest złożenie odręcznego podpisu. Warto zamieścić także podstawę prawną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy