reklama
reklama

Liczysz na podwyżkę? Daj ją sobie sam! Czyli 4 fakty o pracy przez internet

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Liczysz na podwyżkę? Daj ją sobie sam! Czyli 4 fakty o pracy przez internet - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEKwestia zarobków jest dla wielu osób jednym z najważniejszych lub nawet najważniejszym aspektem przy poszukiwaniu pracy. Rosnące ceny dóbr i usług sprawiają, że coraz więcej osób zwraca baczniejszą uwagę na swoją sytuację finansową. Ten fakt skłania również pracowników do częstszych negocjacji w sprawie zarobków. Niestety, nie każdy może liczyć na pozytywne rozpatrzenie prośby o podwyżkę. Dlatego w tym artykule przedstawimy pewien alternatywny sposób na uzyskanie takiej podwyżki. Otóż każdy pracownik może przyznać ją sobie sam, a to za sprawą pracy zdalnej. Praca przez internet zapewnia naprawdę ogromne możliwości pod kątem zarobkowym. Co więcej, wcale nie trzeba rzucać swojej dotychczasowej pracy, aby rozpocząć zarabianie online. Co zatem warto wiedzieć o zarobkach we freelancingu i jak dać sobie podwyżkę za sprawą pracy zdalnej?
reklama

1. Praca przez internet często pozwala na szybszy wzrost dochodów

Każda osoba przy składaniu wniosku o podwyżkę może argumentować to w inny sposób. Niektórzy będą powoływać się na rosnące ceny oraz koszty życia. Inni zwrócą uwagę na swoje doświadczenie i rozwój kompetencji. Jeszcze inni będą wskazywać na swoją odpowiedzialność oraz ważną rolę w firmie.

Niestety, brutalne fakty są takie, iż nawet najlepsza argumentacja nie daje gwarancji podwyżki. Jeśli nawet pracodawca się na nią zgodzi, często taka podwyżka może zostać przyznana dopiero po pewnym czasie (np. roku lub dwóch latach). To z kolei oznacza konieczność pracy przez kolejne miesiące za dokładnie takie samo wynagrodzenie.

reklama

Pod tym względem praca przez internet wygląda zupełnie inaczej. Tutaj znalezienie pierwszego klienta może oznaczać dodatkowy dochód nawet po paru dniach! Jest więc to ogromny kontrast dla czekania na przyznanie podwyżki przez pracodawcę.

2. Zapotrzebowanie na specjalistów w formie pracy zdalnej stale rośnie

Okres pandemii sprawił, że liczne firmy zaczęły doceniać możliwości płynące z wykorzystania pracy zdalnej. Dlatego coraz więcej firm stawia właśnie na taką formę współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin.

reklama

Freelancing cechuje się także ogromną swobodą pod kątem nawiązywania nowych współprac oraz kontaktów biznesowych. W internecie praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe zlecenia i projekty dla specjalistów z różnych dziedzin. Doskonale widać to choćby na przykładzie platformy Freelancehunt.com. Jest to nowoczesny serwis dedykowany freelancingowi, który pozwala na zamieszczanie ogłoszeń dotyczących pracy zdalnej. Każda osoba zainteresowana freelancingiem może więc założyć konto na Freelancehunt i odpowiadać na aktualne projekty.

3. Kariera freelancera w trzech krokach – profil, portfolio i oferty

Przykład serwisu Freelancehunt idealnie pokazuje również, jak łatwo można zacząć karierę w charakterze freelancera. Pierwszym krokiem może być założenie konta wykonawcy na takim portalu. Rejestracja konta na platformie Freelancehunt jest darmowa i nie generuje żadnych zobowiązań.

reklama

Po założeniu konta można przejść do tworzenia profilu wykonawcy. Nie jest to nic trudnego. Wystarczy tylko krótko opisać swoje umiejętności oraz doświadczenie zawodowe. Jeśli masz już na koncie jakieś zrealizowane projekty, warto także o nich wspomnieć. Każda taka informacja może mieć bowiem istotne znaczenie dla potencjalnych współpracowników.

Uzupełnienie informacji o doświadczeniu zawodowym i portfolio pozwala na sprawne przejście do ostatniego etapu. Jest nim oczywiście szukanie klientów oraz odpowiadanie na publikowane zlecenia. W przypadku Freelancehunt każdy freelancer może wysyłać wiadomości bezpośrednio do zleceniodawców. W ich treści warto opisać swoje doświadczenie oraz wskazać swoje mocne strony, które mogą być przydatne przy realizacji konkretnego projektu.

4. Freelancing w Polsce stale przybiera na sile i to się nie zmieni

Według najnowszych danych nawet ponad 350 tysięcy Polaków regularnie lub dorywczo pracuje w charakterze freelancera. Taka liczba dobitnie świadczy o tym, jak bardzo popularna stała się taka forma działalności.

Oczywiście nie każda z takich osób działa jako freelancer na pełen etat. Jednak piękno freelancingu polega na tym, że wcale nie trzeba się na to decydować. Dla wielu osób praca w roli freelancera jest po prostu dodatkowym sposobem na zwiększenie uzyskiwanych dochodów. W naprawdę wielu przypadkach okazuje się to lepsze rozwiązanie niż zwykłe czekanie na podwyżkę od pracodawcy.

Co więcej, freelancing w żadnym wypadku nie jest przypisany do jednej profesji. Ponownie tutaj przykładem może być wspomniana wcześniej platforma Freelancehunt. W tym serwisie można odnaleźć liczne zlecenia z wielu różnych kategorii. Nie jest więc to praca przeznaczona jedynie dla programistów lub informatyków. Freelancerami równie dobrze mogą być np.:

  • artyści;pisarze;

  • fotografowie;

  • specjaliści ds. sprzedaży i marketingu;

  • konsultanci z różnych dziedzin biznesu;

  • architekci i inżynierowie.

  • Jeżeli więc nie chcesz w pełni polegać na tym, czy pracodawca przyzna Ci upragnioną podwyżkę, warto zapoznać się z ideą pracy zdalnej. Być może to właśnie ona sprawi, że Twój budżet wzrośnie za sprawą nowego źródła dochodu.

    reklama
    reklama
    Udostępnij na:
    Facebook
    wróć na stronę główną

    ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

    e-mail
    hasło

    Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

    reklama
    Komentarze (0)

    Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

    Wczytywanie komentarzy
    reklama