reklama
reklama

Outsoursing- dlaczego czasem nie warto robić wszystkiego samemu

Opublikowano:
Autor:

Outsoursing- dlaczego czasem nie warto robić wszystkiego samemu - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE"Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, to nie ma sensu, żebyśmy to robili; powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej" – powiedział kiedyś Henry Ford – założyciel jednego z największych koncernów motoryzacyjnych.
reklama

Kiedy przyjrzeć się nowoczesnym, innowacyjnym i dynamicznie rozwijającym się firmom uwagę zwraca ich sposób zarządzania. Okazuje się, że co raz więcej z nich odchodzi od idei samowystarczalności. Nowoczesne przedsiębiorstwa rezygnują dziś z polityki, w której wszystko od surowca po opakowanie powstaje na miejscu. Zlecanie pewnych procesów na zewnątrz czyli tzw. outsoursing pozwala im na zoptymalizowanie kosztów, czy zwiększenie wydajności.

Pierwotnie outsoursing był strategią odejścia od wytwarzania wszystkich półproduktów przez zakład na rzecz kupowania ich od innych firm, następnie przerodził się w ogólny proces wspierania firmy przez współpracę z innymi wyspecjalizowanymi zakładami. Obecnie na zewnątrz możemy zlecić właściwie większość procesów. Popularność zyskuje w obszarach szkoleń, finansów, zaopatrzenia a nawet HR czy zarządzania. 

reklama

Rodzaje outsorsingu

Professional outsourcing – cechuję się z korzystania usług profesjonalistów – takich jak księgowi, pracownicy administracji, czy też prawnicy.


Outsourcing produkcji – jest to zlecanie produkcji półproduktów lub też całych produktów zewnętrznym firmom.

reklama


Outsourcing procesów zakupowych – obejmuje zarządzanie procesem zamówień a także zarządzaniem kategoriami zakupowymi. Taki outsourcing pozwala optymalizować koszty podróży czy też ułatwia zatrudnianie pracowników tymczasowych. Może także ograniczyć wydatki związane z zakupem sprzętów komputerowych i oprogramowania, oraz materiałów biurowych czy też dotyczące usług telekomunikacyjnych oraz działań marketingowych

reklama


Outsourcing informatyczny – jeden z najbardziej popularnych rodzajów outsourcingu. Umowa outsourcingowa z firmą świadczącą usługi informatyczne może zapewnić bezpieczeństwo internetowe, zapewnianie różnych licencji oraz zarządzanie systemami administracyjnymi oraz sieciami


Process-specific outsourcing – polega na zlecaniu innej firmie usług takich jak rekrutacja, czy też usługi prawnicze.
Decydując się na podjęcie współpracy z inną firmą należy upewnić się, czy jest ona w stanie zapewnić współpracę na wysokim poziomie.

Jedną z głównych zalet outsourcingu jest możliwość z korzystania z usług wielu specjalistów bez ich pełnego zatrudniania, co za tym idzie – obniżenie kosztów związanych z zatrudnieniem. Ten atut może być szczególnie ważny dla początkujących firm, których na zatrudnienie wysokiej klasy specjalistów zwyczajnie nie stać. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama