Bogdanka LUK Lublin blisko celu. Został tylko krok

Autor: | Zdjęcie: K. Kurzępa

Bogdanka LUK Lublin blisko celu. Został tylko krok - Zdjęcie główne

Bogdanka LUK Lublin | foto K. Kurzępa

Sport Bogdanka LUK Lublin jest blisko zostania piątą drużyną w Polsce. W hali Globus podopieczni Massimo Bottiego w świetnym stylu i pożegnali się z własną publicznością i ograli Trefl Gdańsk aż 3:0. Do spełniania celu pozostał im jeden mecz.

Bogdanka LUK Lublin w ćwierćfinale PlusLigi przegrała z Projektem Warszawa, chociaż zwycięstwo było niezwykle blisko. We własnej hali lubelscy siatkarze przegrali 0:3, ale w rewanżu byli w wybitnej formie i odpłacili rywalom zwycięstwem 3:0. W złotym secie zaliczyli jednak spory spadek formy i przegrali go 12:15, czym zaprzepaścili szansę na medale. Pozostał im więc mecz o piąte miejsce.

Pierwsze spotkanie przed własną publicznością poszło żółto-czarnym niemal perfekcyjnie. Już od samego początku pierwszego seta objęli inicjatywę nad wydarzeniami i zbudowali trzypunktową przewagę. Rywale zdołali jeszcze przez chwilę pozostawać w kontakcie, ale ani razu nie doprowadzili do remisu. Później pięciopunktowa seria dała lublinianom prowadzenie 20:12 i stało się jasne, że pierwsza partia padnie ich łupem. Goście zdołali jeszcze powalczyć, ale finalnie zakończyło się wynikiem 25:19 na korzyść faworytów z Lublina.

W drugiej odsłonie było podobnie, z tym że Trefl na chwilę zdołał wyjść na prowadzenie 3:2. Podopieczni Massimo Bottiego odwrócili jednak sytuację i po raz kolejny objęli prowadzenie, które konsekwentnie powiększali. W połowie partii wygrywali 12:8, a niedługo później 19:13. Tym razem gdańszczanie wzięli się za odrabianie strat i zbliżyli się na 17:19, ale LUK nie pozwolił im już na więcej i wygrał partię znów 25:19.

Trzecia odsłona była już po prostu pokazem siły lublinian i lekcją siatkówki dla rywali. Zaczęło się od wyniku 4:0, a bezradny Trefl w kolejnych akcjach sporadycznie podejmował walkę i zgarniał punkty. Ekspresowo wynik wskazywał 14:5 dla Lublina. Później długo oglądaliśmy dość spokojną grę punkt za punkt, którą przerywały dwa kolejne "oczka" dla zawodników Bottiego. Ta doprowadziła do triumfu miejscowych 25:14, a w całym meczu 3:0.

Oznacza to, że LUK jest o krok od zajęcia piątego miejsca na koniec sezonu. W rewanżu lublinianom wystarczy wygrać dwie partie, by nie dopuścić do złotego seta. Jeśli jednak żółto-czarni przegraliby 0:3 lub 1:3, to znów potrzebny będzie decydujący set. Drugie spotkanie zaplanowano na poniedziałek 22 kwietnia o 20:30 w Gdańsku.

Bogdanka LUK Lublin - Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:19, 25:14)

Lublin: Nowakowski 5, Ferreira 14, Komenda 3, Schulz 12, Kania 9, Brand 14, Thales (libero) oraz Malinowski, Wachnik

Gdańsk: Martinez 7, Sasak 11, Gałązka 7, Niemiec 2, Sawicki 6, Kampa 1, Koykka (libero) oraz Pawlun, Orczyk 2

MVP: Marcin Komenda (LUK)

Sędziowali: Tomasz Flis, Piotr Kasprzyk