Bogdanka LUK Lublin na kolanach. Faworyt bliżej awansu do półfinału (ZDJĘCIA)

SportBogdanka LUK Lublin znacznie oddaliła się od awansu do kolejnej fazy play-offów PlusLigi. Lubelski zespół przegrał u siebie z faworyzowanym Projektem Warszawa 1:3 i w niedziele stanie przed trudnym zadaniem odrobienia strat. Drużyna Massimo Bottiego może zagrać w półfinale tylko w przypadku dwóch wyników w rewanżu.

Bogdanka LUK Lublin fazę zasadniczą sezonu 2023/24 PlusLigi zakończyli porażką 1:3 z GKS-em Katowice. Wynik ten pozwolił im zająć szóstą lokatę, co oznaczało starcie z trzecim zespołem ligi, czyli Projektem Warszawa. Faworytami ćwierćfinału byli zawodnicy ze stolicy, chociaż lublinianie w lutym byli w stanie ograć ich 3:1 we własnej hali. Pierwszy w historii LUK-u mecz w fazie play-off zaczął się świetnie, a zakończył fatalnie.

W pierwszym secie gra była wyrównana tylko do stanu 4:4. Od tego momentu to naładowani lublinianie kompletnie przejęli inicjatywę i zdobyli cztery kolejne punkty. Przyjezdni zbliżyli się do nich na 8:9, ale LUK za wszelką cenę bronił przewagi. W kolejnej fazie seta podopieczni Massimo Bottiego znacznie bardziej podkręcili tempo, co zaprowadziło ich do gładkiej wygranej aż 25:16.

W drugiej odsłonie gra była zupełnie inna, bo Projekt już od samego początku narzucił swoje tempo gry. W ekspresowym tempie goście prowadzili już 9:3, a później tylko powiększali przewagę. Ta w pewnym momencie wynosiła 20:8, a finalnie set skończył się ich imponującym zwycięstwem 25:13, a w meczu było już 1:1.

W kolejnej partii znów lepiej rozpoczęli goście, ale tym razem LUK nie pozwolił rywalom na zbudowanie pokaźnej przewagi. Ta oscylowała w granicach czterech punktów. Trzeci zespół fazy zasadniczej zwiększył ją dopiero w kluczowym momencie, bo do stanu 23:16 po zdobyciu czterech punktów z rzędu. Gospodarze próbowali jeszcze walczyć, ale finalnie przegrali 19:25.

W czwartym secie LUK walczył o życie i od początku próbował kontrolować wydarzenia na parkiecie. Drużyna Massimo Bottiego nie była jednak w stanie wyjść na prowadzenie wyższe niż dwa punkty, a od 13:11 rywale zdołali wyrównać na 13:13 i niedługo później wyszli prowadzenie. Niestety nie oddali go już do samego końca, a nawet je powiększyli. Finalnie w secie triumfowali 25:19, a w całym meczu 3:1.

Rewanż zaplanowano na niedzielę 14 kwietnia o 14:45 w Warszawie. Ćwierćfinały zostaną rozstrzygnięte w dwumeczu, więc LUK potrzebuje wygrać 3:0, by awansować do dalszej fazy. W przypadku 3:1 o triumfatorze zdecyduje złoty set, a każdy inny wynik oznacza wyeliminowanie lubelskiego zespołu.

Bogdanka LUK Lublin - Projekt Warszawa 1:3 (25:16, 13:25, 19:25, 19:25)

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.