Górniczki coraz bliżej wicemistrzowstwa

Górniczki coraz bliżej wicemistrzowstwa  - Zdjęcie główne

SportJuż tylko jeden punkt dzieli piłkarki Górnika Łęczna od zdobycia srebrnego medalu.

W sobotę rozgromiły na wyjeździe Zagłębie Lubin 5:1. Już w dziewiątej minucie Anna Sznyrowska prostopadle podała do Agaty Guściory, która umieściła piłkę w siatce. Później spotkanie było wyrównane i kolejną bramkę kibice w Lubinie obejrzeli dopiero w końcówce pierwszej części. Drugiego gola dla Górniczek zdobyła Patricia Hmirova, jednak minutę później Emilia Bezdziecka zdobyła kontaktową bramkę dla Zagłębia.

W drugiej połowie piłkarki z Lubina były bliskie wyrównania, ale po strzele Emilii Zdunek piłka przeszła minimalnie obok słupka. W 60 minucie kolejną bramkę dla Górnika zdobyła Dżesika Jaszek, która weszła na boisko dwie minuty wcześniej.

W 84 minucie rzut karny skutecznie wykorzystała Ewelina Kamczyk, a wynik meczu na 5:1 ustaliła Patricia Hmirova uderzeniem z rzutu wolnego.

W najbliższą niedzielę o godz. 11.30 Górniczki zagrają u siebie z AZS Wrocław. Wcześniej, bo w czwartek zagrają z Medykiem Konin o Puchar Polski.