Górniczki nie dały rady mistrzyniom Polski [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Górniczki nie dały rady mistrzyniom Polski [WIDEO, ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Sport Nasze piłkarki popełniały błędy, ale walczyły do końca. Ostatni mecz ekstraligi kobiet zakończył się przegraną Górnika Łęczna z Medykiem Konin 0:2. Łęcznianki kończą sezon jesienny na trzecim miejscu (zobacz tabelę).

Początek meczu był wyrównany, ale z biegiem kolejnych minut mistrzynie Polski coraz bardziej narzucały łęczniankom swój styl gry. Zawodniczki Medyka Konin od pierwszego gwizdka postawiły na ofensywę. W 24 minucie wypracowały piękną akcję, którą golem na 1:0 zakończyła Ewa Pajor.

Kilka minut później świetną okazję do wyrównania miała Agata Guściora, której strzał obroniła bramkarka Medyka. Później golkiperkę gości ratowała poprzeczka.

W 64 minucie Maryna Huzarevich próbuje wybić głową piłkę dośrodkowaną w pole karne, ale futbolówkę przyjmuje Ewelina Kamczyk, która podwyższa wynik na 2:0.

- Bramki straciliśmy po głupich błędach – przyznała kapitan Górnika, Marlena Hajduk. Co jeszcze mówiły piłkarki i trener Górnika Łęczna? Posłuchaj komentarzy po meczu na szczycie, zobacz najważniejsze akcje i strzelone gole.

Górniczki grały w składzie: Wilk – Kwietniewska, Hajduk, Górnicka (89’ Wasil), Kawalec, Krakowska (54’ Jędrzejewicz), Chudzik, Guściora (54’ Ivanyschyn), Żelazko (64’ Zubchyk), Daleszczyk, Huzarevich