Górniczki pewne wicemistrzostwa (wideo)

Górniczki pewne wicemistrzostwa (wideo) - Zdjęcie główne

SportPo raz kolejny zawodniczki Górnika Łęczna zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski w piłce nożnej konbiet. Zobacz skrót ostatniego meczu.

W niedzielę na łęczyńskim stadionie odbyło się ekstraligowe spotkanie GKS "Górnik" Łęczna - AZS PWSZ Wałbrzych.

Jako pierwsze gola strzeliły piłkarki gości. Po utracie bramki w 8', "zielono-czarne" przejęły inicjatywę. Ciągłe ataki przełożyły się na gole Agaty Guściory (30') i Anny Sznyrowskiej(38'). Do końca pierwszej połowy piłkarki z Wałbrzycha nie miały zbyt wielu okazji do strzałów.

Druga połowa była równie interesująca jak pierwsza. "Górniczki" strzeliły kolejną bramkę w 49'. Przez następne pół godziny wynik nie ulegał zmianie i wydawało się, że nasze zawodniczki doprowadzą taki wynik do końca meczu. Jednak w 81' Sofia Gonzales strzeliła gola kontaktowego dla gości. Na szczęście rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2. Tym samym "Górniczki", mimo że został im do zagrania jeszcze jeden mecz, zagwarantowały sobie 2. miejsce w Ekstralidze kobiet w sezonie 2015/16.