Górniczki remisują z Zagłębiem 1:1 [SKRÓT MECZU]

Górniczki remisują z Zagłębiem 1:1 [SKRÓT MECZU] - Zdjęcie główne

SportPiłkarki nie miały łatwych warunków do gry, walczyły o piłkę przy temperaturze ponad 30 stopni. Po meczu pierwszej kolejki nowego sezonu ekstraligi Górniczki odebrały srebrne medale i puchary za wicemistrzostwo Polski. Ten tytuł zdobyły w poprzednim sezonie.

Łęcznianki straciły bramkę już w czwartej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Górniczki przegrały pojedynek główkowy, na środku pola karnego piłkę przejęła napastniczka Zagłębia Lubin Agata Tarczyńska i strzeliła prosto w prawe okienko bramki naszej drużyny. Tarczyńska to jedna z nowych zawodniczek Zagłębia, która poprzedni sezon spędziła w niemieckiej Bundeslidze (w barwach MSV Duisburg).

Z minuty na minutę coraz większą przewagę miały piłkarki Górnika Łęczna. Niestety trafiały w poprzeczkę lub bramkarkę przeciwnej drużyny.

W 85 minucie na 1:1 wyrównała Agnieszka Jędrzejewicz, która pociągnęła prawym skrzydłem, przerzuciła piłkę nad bramkarką Zagłębia i trafiła do bramki przeciwniczek. Tu obejrzycie skót meczu;

- Udało się doprowadzić do remisu, więc nie mogę powiedzieć, że nie jestem zadowolony z wyniku. Tym bardziej, że mieliśmy dzisiaj silnego przeciwnika, który się poważnie wzmocnił w czasie letniej przerwy - mówił po meczu trener Górnika Łęczna, Mirosław Staniec.

Był bardzo zadowolony z gry 16-letniej Agnieszki Jędrzejewicz. - Pokazała, że zasługuje na grę w pierwszym składzie. Dzisiaj najmłodsza na boisku, wiele razy atakowała i strzeliła wyrównującego gola - dodał Staniec.

Po dzisiejszym meczu zawodniczki Górnika Łęczna odebrały srebrne medale za zdobycie tytułu wicemistrza Polski w ubiegłym sezonie. Zespół otrzymał też dwa puchary, jeden od Lubelskego Związku Piłki Nożnej, który zawodniczkom wręczył prezes związku Zbigniew Bartnik. Drugi puchar ufundował wydział piłkarstwa kobiecego w PZPN, Górniczki odebrały go od przewodniczącego tego wydziału Andrzeja Paderewskiego.

Górniczki zagrały w następującym składzie: 1. Dorota Wilk, 5. Dominika Kwietniewska (14. Alicja Dyguś 79'), 21. Marlena Hajduk, 4. Natasza Górnicka, 6. Paulina Kawalec, 16. Marta Krakowska (18. Kasandra Parczewska 83'), 25. Natalia Chudzik, 17. Agata Guściora (7. Mariana Ivanyschyn 77'), 10. Anna Żelazko, 15. Urszula Wasil (11. Olha Zubchyk 46'), 19. Agnieszka Jędrzejewicz.