Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:2 (wideo, zdjęcia)

Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:2 (wideo, zdjęcia) - Zdjęcie główne

SportDwie bramki dla Legii strzelił Nemanja Nikolić.

Zdjęcie

Przed meczem kibice zaśpiewali Hymn Polski. Była też minuta ciszy w związku z 71. rocznicą Powstania Warszawskiego. Zawodnicy Legii mają dziś na lewym ramieniu opaskę z symbolem "Polski Walczącej".

Już w trzeciej minucie dobrą okazję stworzyli sobie goście. Sergiusz Prusak świetnie obronił groźny strzał Jakuba Rzeźniczaka.

Kibice podnieśli się po uderzeniu Bartosza Spiączki w 14 minucie, który jednak trafił w bramkarza i piłka wyleciała na rzut rożny. Było blisko.

Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Minutę później łęcznianie stracili gola. Zdobył go Nemanja Nikolić.

Bliski wyrównania na 1:1 był Fedor Cernych, który jednak za lekko strzelał głową na bramkę Kuciaka. Chwilę później Prusak zażegnał niebezpieczną sytuację, gdy wyszedł do piłki i był szybszy od Michała Kucharczyka, który gdyby nie przytomnośc bramkarza zielono-czarnych miałby sytuację sam na sam.

W 23 minucie kolejną bramkę dla Legii zdobył Nemanja Nikolić. Jego uderzenie głową zupełnie zaskoczyło Sergiusza Prusaka. Dośrodkowywał Kucharczyk.

O mały włos wojskowi nie podwyższyliby na 3:0, kiedy z ostrego kąta strzelał Aleksanda Prijović. Piłka przeleciała jednak minimalnie obok słupka.

Łęcznianie dobrze zaczęli grę, jednak później ich tempo spadło. Niedokładnie podawali i szybko tracili piłkę.

Po przerwie zielono-czarni wyprowadzili kontrę, którą zakończył strzał Cernycha, bramkarz jednak złapał piłkę. Niedługo później strzelał Śpiączka, ale nad bramką.

Legioniści byli bliscy podwyższenia wyniku, kiedy z 18 metrów rzut wolny wykonywał Dominik Furman. Strzelił minimalnie nad poprzeczką.

Bardzo groźną sytuację zielono-czarni stworzyli w ostatniej minucie meczu. Adrian Basta dośrodkował piłkę wprost na głowę Jakuba Świerczoka, który jednak nie trafił do bramki.

Wynik 0:2 utrzymał się do końca meczu.