Górnik Łęczna obronił remis w ostatniej minucie

Górnik Łęczna obronił remis w ostatniej minucie - Zdjęcie główne

SportZielono-czarni zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1. W 90 minucie meczu bramkę dla łęcznian zdobył Łukasz Mierzejewski.

Do szatni było 0:0. Gospodarzom nie udało się wykorzystać m. in. dobrej sytuacji w 34 minucie. Robert Jeż dośrodkowywał z rzutu wolnego, a odwróconemu tyłem do bramki Adamowi Danchowi udało się oddać strzał głową. Piłka jednak nie wpadła do bramki, bo odbiła się od Sergiusza Prusaka.

W drugiej połowie na boisku zaczęli przeważać łęcznianie, którzy jednak strzelali prosto w bramkarza gospodarzy. Później zielono-czarni znowu wrócili do obrony. W 79 minucie wynik otworzył Szymon Skrzypczak. Akcję rozpoczął Łukasz Madej, zagrał do Erika Gergela, a ten dośrodkował płasko na piąty metr, gdzie był Skrzypczak, który z bliska wpakował piłkę do bramki.

Po utracie bramki łęcznianieznowu wzięli się do ataku. W 90 minucie po wrzucie z autu Grzegorz Piesio zgrał piłkę głową, na długim rogu akcję zamykał Łukasz Mierzejewski, który uderzył między bramkarzem a bliższym słupkiem. W ten sposób w ostatniej minucie zdobył wyrównującego gola.

- Każdy punkt trzeba szanować. Przegrywaliśmy, udało się strzelić bramkę w końcówce. Na pewno szkoda dwóch sytuacji Grzegorza Bonina, gdzie dostał bardzo dobre piłki zza linii przeciwnika. Myślę jednak, że z przebiegu meczu to był on właśnie na remis - mówiłm po meczu Jurij Szatałow, trener Górnika Łęczna.