Górnik Łęczna wygrał z Wisłą Kraków 1:0. [WIDEO, ZDJĘCIA]

Górnik Łęczna wygrał z Wisłą Kraków 1:0. [WIDEO, ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

SportStrzelcą jedynej bramki był Grzegorz Bonin. To pierwsze zwycięstwo Górnika nad Białą Gwiazdą.

Zdjęcie

Górnik zwyciężył. Jak kibice cieszyli się z bramki, która dała zwycięstwo? Co mówili trenerzy i zawodnicy? Zobacz pomeczowe wideo.

Łęcznianie zaczęli mecz... od błędów. Tomasz Bożić podał zbyt lekko na własnym polu klarnym i piłkę przyjął Maciej Jankowski, który na szczęście dla zielono-czarnych nie udało mu się skutecznie skorzystać z tego prezentu. Chwilę później Silvo Rodić obronił groźny strzał Tomasza Cywki.

Górnicy szukali swoich okazji. Po dośrodkowaniu z prawej strony Adriana Basty główką uderzał Jakub Świerczok, ale nad poprzeczką. Kolejne akcje łęcznian kończyły się zbyt często nieporozumieniami.

Tak było jednak do 23 minuty. Piłkarze Górnika wykorzystali błąd Wisły, Grzegorz Bonin minął obrońcę i umieścił piłkę w siatce.

W końcówcer pierwszej połowy mogło być 2:0. W środku pola karnego piłkę niespodziewanie przejął Świerczok. Jego uderzenie z trudnością obronił Radosław Cierzniak. W ostatniej minucie pierwszej części Bonin strzelał z bliska, ale... trafił prosto w bramkarza. Obrońcy Wisły coraz bardziej się gubili, ale zielono-czarnym nie udało się podwyższyć wyniku do szatni.

Zdjęcie

Zaraz po przerwie świetną okazję mieli Wiślacy. Z ostrego kąta uderzał Wilde Guerrier. Trafił jednak w bramkarza. Defensorzy Górnika bronili kolejne próby przeprowadzenia ataku na bramkę łęcznian. Nieraz sytuację ratował też Silvio Rodić, który świetnie wybronił m. in. uderzenie Macieja Jankowskiego.

W 68 minucie łęcznianie rozegrali ładną akcją, którą zakończył Grzegorz Bonin strzałem z dystansu. Bramkarz gości przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

W 75 minucie kibice Górnika zamarli, kiedy sędzia podyktował rzut karny. Wykonawcą był Rafael Crivellaro. Brazylijczyk strzelił w środek bramki, ale Silvio Rodić zatrzymał piłkę nogami.

Mimo zmasowanych ataków Wisły, łęcznianom udało się utrzymać zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

Składy

Górnik Łęczna: Silvio Rodić - Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Tomislav Bożić, Leandro, Tomasz Nowak, Łukasz Tymiński, Adrian Basta, Grzegorz Piesio, Grzegorz Bonin, Jakub Świerczok

Wisła Kraków: Radosław Cierzniak – Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Maciej Jankowski, Alan Uryga, Rafał Boguski, Tomasz Cywka, Łukasz Burliga, Richard Gizmics, Krzysztof Mączyński, Wilde Gierrier