Górnik pokonuje Pogoń Sczecin 4:2 (WIDEO, ZAPIS RELACJI)

Opublikowano:
Autor:

Górnik pokonuje Pogoń Sczecin 4:2 (WIDEO, ZAPIS RELACJI) - Zdjęcie główne

Sport Po słabym początku i stracie bramki tuż przed końcem pierwszej połowy, Górnicy poderwali się do walki, pokazali, że umieją grać piękną piłkę i zdobyli trzy punkty na własnym boisku. Po jednym golu dla Zielono-czarnych strzelili Fedor Cernych i Grzegorz Bonin, dwie bramki zdobył Shpetim Hasani.

- Drugie 45 minut meczu to była masakra w wykonaniu naszego zespołu, szczególnie w defensywie, dwie stracone bramki zupełnie wybiły nas z rytmu, a potem nie wiedzieliśmy zupełnie jak nad tym wszystkim zapanować - podsumował sobotnie spotkanie trener Pogoni Szczecin, Dariusz Wdowczyk.

Co jeszcze mówili trenerzy po meczu, jak kibice obu drużyn dopingowali swoich piłkarzy, jak cieszyli się ze zdobytych bramek? - zobaczycie w naszym wideo.

Dzisiejszy mecz obejrzało 4179 widzów, w tym prawie 350 kibiców Pogoni.

90+3' sędzia kończy spotkanie. trzy punkty zostają w Łęcznej!

90+2' z dystansu strzelał Szałachowski, niestety wysoko ponad poprzeczką gości.

Trzy minuty dolicza sędzia do podstawowego czasu gry.

87' rzut wolny dla Pogoni, Murawski zdecydował się uderzać, piłkę wypiąstkowuje Sergiusz Pusak.

84' kolejna zmiana w drużynie Górnika: Szałachowski za Cernyha.

Przy gromkich brawach i głośnym "dziękujemy" Shpetim Hasani, strzelca dwóch goli opuszcza boisko.

81' groźnie pod bramką Górnika, ale pewnie broni Sergiusz Prusak.

79' boisko opuszcza kontuzjowany Hasani, które zastąpi Paweł Buzała.

79' na boisku leży Hasani, potrzebna pomoc medyczna.

78' dośrodkowanie Nowaka z rzutu rożnego, ale futbolówkę łapie Janukiewicz.

74' GOOL! 4:2 indywidualna akcja Bonina, który przechodzi całą połowę boiska i tuż przy linii podaje na prawą stronę do Fedora Cernycha, który trafia prosto w siatkę.

72' nieporozumienie kończy kolejną akcję Górnika.

70' rzut wolny dla Zielono-czarnych, dośrodkowuje Mraz, ale wybijają obrońcy.

68' boisko opuścił Przemysław Kaźmierczak, którego zastąpi Lukas Bielak (Górnik).

68' zmiana w Pogoni: Lisowski za Matynię. To ostatnia zmiana w drużynie gości.

65' akcja Górnika, do piłki dobiega Bonin, po krótkim rajdzie oddaje strzał, ale jego mocne uderzenie broni Janukiewicz.

64' 3:2 indywidualna akcja Marcina Robaka, który utrzymuje się w przy piłce w polu karnym i trafia prosto w lewe okienko bramki łęcznian.

60' Bonin do Cernycha, ale piłkę wyławia Janukiewicz.

59' Zmiana w Pogoni: Dąbrowski za Matrasa.

59' Cernych sam na sam z bramkarzem, niestety trafia w nogi golkipera Pogoni

55' GOOOL! Mraz ładnie podaje do Hasaniego, po jego strzale piłka odbija się od słupka i mamy 3:1!

54' zmiana w Pogoni: boisko opuszcza Rudol, w jego miejsce wchodzi Rogalski

49' GOOOL! Wystarczyło cztery minuty i wygrywamy. Na 2:1 strzela Grzegorz Bonin!

47' GOOOL! Mamy 1:1. Bożok do Hasaniego znajdującego się przy bramce gości, a ten z pierwszej piłki strzela wyrównującą bramkę.

46' sędzia wznowił spotkanie.

43' 1:0 dla Pogoni. Murawski dośrodkowuje z rzutu wolnego do Marcina Robaka, ten trafia z główki do bramki Górnika.

42' żółta kartka dla MArcina Kalkowskiego (Górnik).

41' kontratak Górnika, indywidualna akcja Cernycha, który jednak za długo czeka...

38' piłka leci do niepilnowanego Robaka, ale wybija obrońca Girnika.

35' Mimo, że przeszkadzali mu Szmatiuk i Mierzejewski Robak oddał nieclny strzał na bramkę gospodarzy.

30' było grożnie, głową uderzał Robak, ale obok słupka bramki łęcznian.

26' szybka kontra Górnika, jednak sytuację ratuje Januszkiewicz, bramkarz gości.

25' z rzutu wolnego strzelać zdecydował się Marcin Robak, Prusak wypiąstkowuje futbolówkę na aut.

22' wykonawcą rzutu wolnego Mraz, po jego strzale bramkarz Pogoni wyławia piłkę tuż przy lewym słupku, dobija Cernych, ale w końcu wybijają obrońcy.

21' w końcu obudzili się łęcznianie, teraz to oni atakują

18'  po dorśrodkowaniu z rzutu rożnego główką uderza Szmatiuk, niestetu wysoko nad bramką Portowców.

18' po akcji Górnika kibice zaczynają wstać, ale na razie tylko rzut rożny.

17' Robak do nadbiegającego w pole karne Frączaka, ten mocno strzela uderza z pierwszej piłki, ale nie trafia.

16' początek spotkania należy do gości, to szczecińscy piłkarze są częściej w posiadaniu piłki i częściej atakują bramkę Sergiusza Prusaka

11' łęczyńskim obrońcom udaje się powstrzymać kolejny atak Portowców.

11' Mierzejewskiemu nie udaje się sięgnąć piłki puszczonej na prawe skrzydło, podanie było za mocne.

10' z daleka strzela Wojciech Golla, ale wysoko nad poprzeczką bramki Zielono-czarnych.

7' po ziemi strzela Murayama, ale ten strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza Górnika.

6' dośrodkowanie Robaka z lewej strony, obrońcy Górnika nie mogą poradzić sobie z wybiciem piłki, na szczęście piłkę pewnie łapie Sergiusz Prusak.

2' akcja Pogoni, ale Murayama na spalonym.

1' Sędzia rozpoczął spotkanie.

Na dzisiejszy mecz przyjechała bardzo duża grupa kibiców ze Szczecina, prawie po brzegi wypełnili trybunę gości, ale w przedmeczowym pojedynku na głośniejszy doping wygrywają kibice Zielono-czarnych.

Sklady:

Górnik: Sergiusz Prusak – Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Marcin Kalkowski, Patrik Mraz – Miroslav Bożok, Przemysław Kaźmierczak, Tomasz Nowak, Grzegorz Bonin – Shpetim Hasani, Fedor Ćernych
Rezerwowi: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Sebastian Szałachowski, Paweł Buzała, Lukas Bielak, Tomislav Bozić

Pogoń:  Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Hernani, Wojciech Golla, Hubert Matynia – Mateusz Matras, Rafał Murawski – Adam Frączczak, Dominik Kun, Takuya Murayama – Marcin Robak.

Rezerwowi: Dawid Kudła, Tomasz Lisowski, Maciej Dąbrowski, Maksymilian Rogalski, Jakub Bąk, Shohei Okuno, Łukasz Zwoliński.