Górnik rozgromił Ruch Chorzów 3:0. Nareszcie trafiają! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Górnik rozgromił Ruch Chorzów 3:0. Nareszcie trafiają! [WIDEO, ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

SportŁęcznianie marnowali okazję, ale przełamali się w ostatniej akcji pierwszej połowy, kiedy bramkę główką strzelił Łukasz Mierzejewski. Zaraz po przerwie wynik podwyższył Fedor Cernych. Trzecią bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Nowak.

Jak kibice Zielono-czarnych kibicowali w mroźny wieczór swoją drużynę? Dlaczego trener Ruchu Waldemar Fornalik miał pretensję do sędziów? Jakich wzmocnień potrzebuje szkoleniowiec Górnika Jurij Szatałow?

W czwartej minucie, kiedy piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego wypiąstkował Prusak, Górnik rozpoczął ciekawy kontratak, ale dwójkowa akcja Cernycha i Bożoka zakończyła się nieporozumieniem.

Kolejną okazję łęcznianie mieli w 14 minucie, kiedy piłkę przejął Cernych i wbiegł z nią w pole karne. Podkręcona piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Osiem minut później Patrik Mraz płasko i niedokładnie uderzał (podawał?) z ostrego konta. Z trybun rozległy się okrzyki zawodu. Chwilę później Bonin minął bramkarza i z ostrego konta strzelił nad bramką.

"Niebiescy" szukali swoich okazji w kontratakach, jednej o mało nie wykorzystali w 28 minucie. Strzelał Kuśwa.

W 31 minucie powinno być 1:0 dla Górnika! Podanie do środka pola karnego, uderzał Cernych, ale futbolówka minimalnie przeleciała obok lewego słupka.

W ostatniej akcji pierwszej połowy po pięknej centrze Grzegorza Bonina z prawego skrzydła, bramkę główką strzelił Łukarz Mierzejewski. Nareszcie!

Zaraz po przerwie łęcznianie podwyższyli na 2:0. Bonin "zakłada siatkę" Malinowskiemu i podaje do Cernycha, ten mimo blokowania przez obrońców, utrzymuje się przy piłce i trafia do bramki (48 min.).

W 59 minucie bramkarz w polu karnym faulował Cernycha i sędzia podyktował rzut karny. Wykonawca Tomasz Nowak technicznym strzałem pokonał Krzysztofa Kamińskiego. 3:0!

Kolejną dogodną okazję łęcznianie stworzyli w 78 minucie, ale Bonin strzelił wysoko nad poprzeczką. Później (86 min.) mocno uderzał Szałachowski, futbolówkę wślizgiem chciał w polu karnym wbić Hasani, ale nie sięgnął piłki.

Dzisiejszy mecz mimo mrozu obejrzało 3894 osoby.

Wyjściowe jedenastki

Górnik Łęczna (stroje zielono-czarne): Sergiusz Prusak - Łukasz Mierzejewski, Tomislav Bożić, Marcin Kalkowski, Patrik Mraz, Veljko Nikitović, Tomasz Nowak, Grzegorz Bonin, Fedor Cernych, Miroslav Bożok, Filip Burkhardt

Ruch Chorzów (stroje białe): Krzysztof Kamiński - Daniel Dziwniel, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Martin Konczkowski, Roland Gigolaev, Filip Starzyński, Łukasz Surma, Michał Szewczyk, Marek Zieńczuk, Grzegorz Kuświk.