Górnik wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 2:0

Górnik wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 2:0 - Zdjęcie główne

SportZielono-czarni znowu inkasują trzy punkty. Bramkarza Korony Kielce w poniedziałkowym spotkaniu pokonał Grzegorz Bonin i Grzegorz Piesio.

Łęcznianie objęli prowadzenie w 22 minucie. Leandro podał w pole karne do Bartosza Śpiączki, który świetnie zagrał do Grzegorza Bonina. Ten z kolei obrócił się z piłką i mocnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

Druga bramka padła w 73 minucie, kiedy to Grzegorz Piesio wykorzystał błąd Vladislavsa Gabovsa, który wybił piłkę wprost pod nogi przeciwnika. Piesio bez trudu podwyższył wynik na 2:0. Kilka minut później łęcznianie mogli jeszcze bardziej zwiększyć swoją przewagę, ale Śpiączka nie trafił do bramki w sytuacji sam na sam.

Po poniedziałkowym zwycięstwie Górnik Łęczna zajmuje dziewiąte miejsce tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Kolejny mecz zielono-czarni zagrają już w sobotę o godz. 15.30 z Podbeskidziem Bielsko-Biała na stadionie w Łęcznej.