Hat-trick Marcjanny Zawadzkiej. Górnik Łęczna rozbił rywala!

Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

Hat-trick Marcjanny Zawadzkiej. Górnik Łęczna rozbił rywala! - Zdjęcie główne

"Górniczki" wygrały w sobotę z Pogonią 6:0. To drugie zwycięstwo łęcznianek w sezonie 2024/2025 | foto GKS Górnik Łęczna

SportImponujące zwycięstwo odnotowały w sobotę w Orlen Ekstralidze Kobiet piłkarki Górnika Łęczna. GKS rozbił na swoim boisku 6:0 Pogoń Tczew.

Po dwutygodniowej przerwie piłkarki Orlen Ekstraligi wróciły do walki o punkty. W 5. kolejce GKS podjął na swoim stadionie Pogoń Tczew.

Faworytkami rywalizacji były zielono-czarne, które jednak początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Podopieczne trenera Patryka Błaziaka przed sobotnią konfrontacją miały za sobą trzy mecze (wyjazdowe spotkanie w 3. serii gier z APLG Gdańsk zostało przełożone na 25 września), w których dwa razy przegrały i tylko raz schodziły z boiska jako zwyciężczynie.

Pogoń legitymowała się trzema porażkami i jedną wygraną oraz bilansem bramkowym 2:12.

Zielono-czarne szybko otworzyły wynik spotkania. Już w 6. minucie na listę strzelczyń wpisała się Julita Głąb, która popisała się bardzo precyzyjnym strzałem niemal z linii pola karnego, gdy wykorzystała błąd defensywy rywalek.

Na 2:0 w 35. minucie trafiła Marcjanna Zawadzka, skutecznie egzekwując rzut karny. Chwilę wcześniej w szesnastce faulowana była Anna Rędzia.

Ta sama zawodniczka jeszcze w pierwszej połowie podwyższyła prowadzenie Górnika technicznym strzałem pakując piłkę do siatki Pogoni po niepewnej interwencji obrończyń przyjezdnych.

Na kolejne gole trzeba było poczekać do końcówki spotkania. W 77. minucie Aleksandra Drąg dała GKS-owi bramkę na 4:0 strzałem z dystansu w samo okienko bramki tczewianek.

Hat-tricka w 81. minucie skompletowała Zawadzka, która skutecznie uderzyła głową po dośrodkowaniu Roksany Ratajczyk.

Pięć minut później wynik na 6:0 ustaliła Julia Piętakiewicz, popisując się ładnym, technicznym strzałem z pola karnego.

"Górniczki" wygrały w sobotę z Pogonią 6:0. To drugie zwycięstwo łęcznianek w sezonie 2024/2025, po czterech grach GKS ma na koncie sześć punktów. Kolejny mecz w niedzielę, 22 września, gdy Urbańczyk i spółka zagrają na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała. Pierwszy gwizdek o godz. 14.

GKS Górnik Łęczna - Pogoń Tczew 6:0 (3:0)
Bramki: Głąb 6', Zawadzka 35' (k), 44', 81', Drąg 77', Piętakiewicz 86'.
GKS: Urbańczyk - Drąg, Zawadzka, Smaza (46' Cyraniak), Głąb, Skupień (57' Jędrzejewicz), Kłoda, Hałatek (57' Sikora), Ostrowska (57' Ratajczyk), Lefeld, Rędzia.
Pogoń: Jarguz - Korda, Kamińska (82' Jendrasiak), Tobiczyk, Abe (46' Golec), Iriguchi, Sobierajska, Bucholc, Trytka, Wierzbińska, Andrzejewska.
Żółte kartki: Wierzbińska.
Sędziowała: Ewelina Fiodorczuk-Sipko.